به خدمات منزل حرفه ای و مطمئن نیاز دارید؟

بهره مندی از پوستی صاف، شفاف و با طراوت چیزی نیست که هیچ خانمی از آن چشم پوشی کند. اما پوست برخی افراد به طور ذاتی مستعد برای به وجود آمدن انواع چین و چروک ها و لکه ها بوده و صورت آنها هیچ گاه شادابی لازم را ندارد. خوشبختانه اما امروزه علم به حدی پیشرفت کرده است که برای این دسته از اشخاص نیز محصولاتی معجزه آسا به بازار عرضه شده باشد. اگر هنوز نمی دانید کانسیلر چیست، کانسیلر دقیقا از جمله همین محصولات است. وسیله ای که آمده تا پایان بسیار خوشی برای لکه های قهوه ای و سیاه صورت و فرورفتگی دور چشم و هرگونه اختلال پوستی دیگری در صورت باشد.

با وجود مزایای بسیار زیاد کانسیلر اما عجیب است که بسیاری خانم ها از وجود چنین محصولی اطلاع ندارند و به محض شنیدن نام این محصول سوال می کنند که کانسلیر چیست؟ چه کاربردی دارد و از کجا می توان آن را تهیه کرد؟ این دسته افراد هنوز به جای استفاده از کانسیلر، از روش های بسیار سختی برای لکه بری از پوست صورت و برطرف کردن چروک آن استفاده می کنند. احتمالا تا همینجا برای شما هم این سوال پیش آمده کانسلیر چیست و چرا تا این اندازه از آن تمجید کرده ایم؟ چه فوایدی دارد و چگونه تهیه می شود؟ با ما در ادامه مطلب همراه باشید تا پاسخ تمامی سوال های خود را دریافت کنید.

کانسیلر چیست و چه کاربردی دارد

کانسیلر چیست و چه کاربردی دارد؟

اگر نمی دانید کانسیلر چیست، بهتر است همین اول کار به سراغ اصل مطلب برویم و پاسخ اصلی ترین پرسش شما را بدهیم. کانسیلرها‌ کرم پودرهای رنگی، فشرده شده و عموما روشنی هستند (معمولا هم رنگ با پوست) که در حالت های جامد و نیمه جامد و کرمی یا مایع تولید می شوند. کانسلیر معمولا در زیرسازی آرایش بانوان نقش بسیار گسترده ای دارد و در رنگ های بسیار متنوعی عرضه می شود که بسته به رنگ پوست شما، نوع مناسب آن انتخاب می شود.

کانسلیرها در واقع نوعی تصحیح کننده رنگ نیز هستند، می‌ توانند بدون اینکه چهره را غیر طبیعی نشان دهند، باعث افزایش زیبایی صورت شوند. کانسیلر از کرم پودر ضخیم تر است و کاور کننده بسیار خوبی برای هرگونه ناهمواری صورت است. البته هر کانسیلری کیفیت بالایی ندارد و از این رو در خرید و همچنین استفاده از آن حتما باید به صورت اصولی عمل کرد.

کانسیلر چه فوایدی در آرایش صورت دارد؟

کانسلیر به نوعی فوندانسیون آرایش را شکل می دهد. در واقع کانسلیر زیرسازی اکثر میکاپ های بسیار زیبایی که از سلبریتی ها در شبکه های اجتماعی می بینید را شکل داده است. این ماده عیوب ظاهری صورت را به گونه ای می پوشاند که صورت کاملا شفاف به نظر رسیده و هر آرایشی روی آن زیبا بنشیند. مهمترین کاربردهای کانسیلر در این راستا عبارتند از:

۱- پوشاندن تیرگی و گودی دور چشم

بسیاری از خانم ها بعد از گذر از سنی خاص دور چشم هایشان تیره شده یا اصطلاحا گود می افتد. چنین افرادی به طور ویژه از آلوئه ورا برای پوست صورت خود استفاده می کنند، اما یکی از بهترین محصولات در این رابطه کانسیلر است که در پوشاندن این گودی ها و هموار کردن آنها برای آرایش بعدی صورت کاربرد فراوانی دارد. برای این منظور مقداری کانسیلر را زیر چشم خود گذاشته و سپس با کمک بلندر و یا آن را از روی صورتتان محو کنید.

۲- افزایش مدت ماندگاری رژ لب

بسیاری از رژ لب ها ماندگاری زیادی نداشته و به محض آنکه با شیء دیگری (مثل لیوان) برخورد کنند، رنگ خود را پس می دهند. کانسیلر در این حالت به عنوان پرایمر عمل کرده و دوام و ماندگاری رژ لب را افزایش می دهد (می توانید مطمئن باشید که حداقل تا پایان مهمانی رژ بر روی لبتان باقی مانده است)!

کانسیلر چیست و چگونه استفاده میشود

۳- پوشاندن جوش ها و لکه های صورت

چند نفر را تا به حال دیده اید که صورتی بدون لکه و جوش داشته باشند؟ مطمئنا تعداد آنها خیلی کم است. در نتیجه این بسیار طبیعی است که پوست صورت هر کسی جوش ها و لکه های زیادی داشته باشد (به خصوص لکه های قهوه ای صورت)، اما به کمک کانسلیر می توان همه این لکه ها را پوشاند، به نحوی که پوست کاملا صاف و زیبا به نظر برسد. البته باید در انتخاب کانسیلر باید نهایت دقت را انجام داد تا در برطرف کردن لکه های ظاهری صورت واقعا موثر بوده و کاری نکند که آنها بزرگتر به نظر برسند!

۴- پوشش خطاهای پیش آمده در هنگام آرایش

بسیاری خانم ها هنگام آرایش صورت غیر حرفه ای عمل کرده و احتمالا دستشان دچار لغزش می شود (مخصوصا هنگام کشیدن خط چشم، هنگام رژ لب زدن و مواردی از این دست). خبر خوب اما اینکه کانسیلر برای این معضل نیز کاملا اثربخش عمل می کند و عیوب پیش آمده، مثل عدم تقارن خط چشم ها را می پوشاند.

۵- برطرف کردن پف صورت

امروزه صورت های لاغر، استخوانی و کشیده روی بورس هستند! پس طبیعی است که برخی از پف صورت خود که ممکن است به هر دلیلی به وجود آمده باشد، چندان راضی نباشند. کانسلیر در از بین بردن پف صورت و استخوانی تر کردن آن نیز موثر است. برای این منظور کافی است ابتدا مقداری هایلایتر به ناحیه پف کرده صورتتان بزنید و سپس روی آن از کانسیلر استفاده کنید تا پف آن بخش از بین برود.

روش استفاده از کانسیلر چیست؟ چطور از کانسیلر استفاده کنیم؟

کانسیلر محصولی جدید است و به همین خاطر آشنایی با نحوه استفاده اصولی از آن ضرورت دارد. البته بسته به اینکه از کانسیلر روی کدام نقطه صورت استفاده کنید، نحوه به کارگیری آن نیز متفاوت می شود. اما به طور کلی استفاده از کانسلیر هنگامی که قرار است روی کل صورت قرار بگیرد (و کار زیرسازی آرایش اصلی را انجام دهد) باید به روش زیر صورت بگیرد:

۱- مقداری کانسیلر را به دور چشم و گودی آن بزنید و با کمک انگشتان دست آن را یکنواخت روی پوست پخش کنید (ترجیحا به کمک ضربه آن را پخش کنید).

۲- سپس کانسلیر را روی سایر نقاط پوست صورتتان مثل کناره دهان و چانه ها بزنید تا پوست یکنواخت شود.

۳- معمولا با یک لایه کانسیلر پوست یکنواخت می شود. اما اگر همچنان پوشش کافی نیست، یک لایه دیگر روی نقاط غیریکنواخت بزنید تا همسان با سایر قسمت های پوست شود.

۴- در مرحله آخر و بعد از آنکه از ظاهر پوست خود مطمئن شدید، به کمک براش آرایشگاه پودر تثبیت کننده روی صورتتان بزنید.

چه اشتباهاتی هنگام استفاده از کانسیلر ممکن است رخ بدهد؟

کانسیلر ماده ای فوق العاده موثر در پوشاندن عیوب صورت و ناهمواری های آن است. با این حال اما اگر استفاده صحیحی از آن صورت نگیرد، نه تنها اثربخشی خاصی نداشته، که به صورت عکس عمل کرده و اختلالات پوست را واضح تر نشان می دهد. برخی از اشتباهات هنگام استفاده از کانسیلر که نباید انجام دهید عبارتند از:

  • استفاده بیش از اندازه از کانسیلر (مثلا برای هر بار بیرون رفتن از کانسلیر استفاده کنید!)
  • استفاده از یک مدل کانسیلر برای تمام قسمت‌ های صورت (یا همان انتخاب کانسیلر اشتباه)
  • استفاده از کانسیلر به صورت تک رنگ

چند نکته در رابطه با کاربردهای کانسیلر و استفاده از آن

  • در فرایند آرایش صورت، استفاده از کانسیلر بعد از کرم پودر و بعد از پرایمر باید صورت بگیرد تا اثربخشی حداکثری داشته باشد (به ترتیب: پرایمر، کرم پودر و کانسیلر)
  • کانسیلرها انواع مختلفی داشته و در رنگ های گوناگونی عرضه می شوند. هر یک از این کانسیلرهای رنگی کاربرد خاص خود را دارند که موقع خرید باید به آن دقت کرد. (مثلا کانسیلر سبز برای پوشاندن جوش های قرمز پوست، کانسیلر نارنجی برای پوشاندن لکه های تیره و کانسیلر زرد برای پوشاندن کبودی ها).
  • ترجیحا در زمان خرید کانسیلر رنگی را انتخاب کنید که تنها یک درجه از پوستتان روشن‌ تر باشد.
  • اگر پوست خشکی دارید، حتما قبل از زدن کانسیلر از مرطوب کننده ها استفاده کنید.
  • کانسیلر در پوشاندن کوتاه مدت زخم ها، لکه ها و تیرگی های صورت بسیار موثر است، اما توصیه می شود که برای ریشه یابی بروز این مشکلات و برطرف کردن دائمی آنها حتما به پزشک متخصص مراجعه کنید.

حرف آخر اسپارد

در مطلب فوق در پاسخ به این سوال که کانسیلر چیست، توضیح دادیم که کانسیلر یک روش موقت و بسیار اثربخش برای پوشاندن عیوب پوست صورت و یکنواخت شدن آن است. اگر با کاربردهای این محصول آشنایی داشته و نحوه استفاده از آن را به خوبی بلد باشید، می توانید به بهترین شکل از آن بهره بگیرید. با این حال اما استفاده مکرر از کانسیلر به هیچ عنوان توصیه نشده و بهتر است که برای درمان اصولی اختلالات پوستی حتما با متخصص این حوزه مشورت نمایید. در پایان نیز مثل همیشه در بخش نظرات منتظر شما هستیم تا تجربیاتتان را در این حوزه با ما به اشتراک بگذارید.

با اپلیکیشن اسپارد بهترین و حرفه‌ای‌ترین متخصصین خدمات را پیدا کنید