به خدمات منزل حرفه‌ای و مطمئن نیاز دارید؟

پرده‌ها نقش مهمی در زیبایی و دکوراسیون داخلی خانه ایفا می‌کنند. اگر خانه را فضایی تشکیل شده از سه بخش اساسی سقف، دیوار و کف بدانیم، این دیوارها هستند که فضای بیشتری را به خود اختصاص می‌دهند. پس نقاشی دیوارها و انتخاب پرده مناسب برای پنجره‌ها باید با دقت بالایی انجام شود. به جز انتخاب پرده مناسب، تمیز بودن پرده نیز اهمیت زیادی دارد. حتما متوجه تفاوت نور و دلباز شدن خانه بعد از نصب پرده‌های تمیز و بدون چروک شده‌اید.

روش‌های مختلفی برای شستشوی پرده وجود دارد. از شستشوی پرده‌های پارچه‌ای در خانه و با ماشین لباسشویی تا استفاده از خدمات پرده‌شویی و خشکشویی پرده. اما یکی از روش‌های شستشوی پرده که بدون نیاز به باز کردن و نصب مجدد پرده در محل انجام می‌شود، سرویس پرده‌شویی با بخار است. اگر تا به حال درباره بخارشویی پرده چیزی به گوشتان نخورده، با ما همراه باشید.

بخارشویی پرده به کمک دستگاه‌های بخارشوی صنعتی

چه بخواهیم، چه نه پرده‌ها دائما در معرض آلودگی‌های داخل و بیرون خانه قرار دارند. حتی اگر از پنجره‌های عایق و دو جداره استفاده کنید، باز هم اثر گرد و غبار و رد بوی غذاهای مختلف در بافت پارچه نفوذ می‌کند. عدم رسیدگی به نظافت پرده به مرور زمان باعث کدر شدن آن را به همراه دارد. همچنین اگر از ناراحتی‌های تنفسی رنج می‌برید یا به گرد و غبار حساسیت دارید، حتما نظافت پرده‌ها را باید در اولویت قرار دهید.

یکی از روش‌هایی که به شما کمک می‌کند در کمترین زمان ممکن بتوانید پرده‌هایتان را تمیز کنید، استفاده از دستگاه بخارشوی است. البته نه دستگاه بخارشوی خانگی! هر چند نظافت همیشگی پرده با بخارشوی یکی از کارهایی است که در جهت رسیدگی به وضعیت پرده‌ها می‌توانید انجام دهید، اما امروز می‌خواهیم از پرده‌ شویی با دستگاه بخارشوی صنعتی حرف بزنیم.

پرده شویی با بخار به کمک دستگاه بخارشوی صنعتی، بسیار آسان است. به صورت خلاصه با پخش بخار با فشار و درجه حرارت بالا توسط نازل دستگاه روی سطوح، پرده کاملا تمیز و ضدعفونی خواهد شد. به این ترتیب هم زمان پرده شویی کاهش می‌یابد و هم نیازی به اتو و باز کردن چروک پرده بعد از شستشو نخواهد بود.

مزایای شستشوی پرده با بخارشوی پرده

شستشوی پرده‌ها به این روش مزایای خاصی دارد که در ادامه به آن اشاره می‌کنیم:

  • پرده شویی بدون نیاز به جدا کردن و نصب مجدد پرده
  • شستشوی پرده در کمترین زمان ممکن
  • عدم چروک شدن پرده و نیاز به اتوکشی مجدد
  • مکش رطوبت و آلودگی‌ها همزمان با بخارشویی
  • صرفه‌جویی در هزینه و زمان پرده شویی
  • ضدعفونی شدن پرده به کمک بخار داغ آب

پرده شویی با بخار هم به تجهیزات خاصی نیاز دارد و هم نیروی پرده شویی باید تجربه و مهارت این کار را داشته باشد. در ادامه از ویژگی‌های مهم دستگاه بخارشوی صنعتی می‌گوییم. ویژگی‌هایی که به شما کمک می‌کند متوجه شوید نیروی پرده شویی از دستگاهی مدرن و کارآمد برای شستشوی پرده‌های شما استفاده می‌کند.

میزان مکش دستگاه بخارشوی صنعتی

دستگاه بخارشوی صنعتی علاوه بر قابلیت شستشو با بخار باید توان مکندگی بالایی نیز داشته باشد. انواع پیشرفته‌تر این دستگاه‌ها توانایی مکش آب و خاک را دارند. به این معنا که قبل از پرده شویی با بخار می‌توان سطح پرده را جارو کشید تا آلودگی‌های سطحی و گرد و غبار جذب دستگاه شوند و در ادامه پرده ها را با بخار تمیز کرد. همچنین بلافاصله بعد از بخار شویی هر قسمت از پرده، آب و آلودگی‌ها باید توسط بخارشوی مکش شوند و به مخزن مخصوص دستگاه منتقل شوند. ویژگی دیگر دستگاه بخارشوی صنعتی این است که می‌توان از آب و ماده شوینده دلخواه برای پرده شویی استفاده کرد. فقط باید دقت کنید که از شوینده‌های اسیدی برای شستشو استفاده نکنید.

انتخاب فیلتر مناسب برای دستگاه بخارشوی

دستگاه‌های بخارشویی که دارای فیلتر مناسب هستند، برای پرده شویی با بخار مناسب‌تر هستند. فیلتر مخصوص آب باعث می‌شود موتور مکنده دستگاه هنگام پرده شویی دچار آسیب نشود. مهم‌ترین مزیت فیلترها آن است که باعث می‌شوند ذرات بسیار ریز و کوچک نیز مکش شوند. به همین دلیل استفاده از دستگاه بخارشوی صنعتی برای شستشوی پرده‌های مراکز درمانی و بیمارستانی بسیار توصیه می‌شود.

لوازم جانبی دستگاه‌های بخارشوی صنعتی

از آن‌جایی که روش شستشو و جزئیاتی مانند تنظیم درجه حرارت متناسب با نوع پرده تغییر می‌کند، یکی از جزئیاتی که هنگام پرده شویی با بخار باید به آن توجه کرد انتخاب نازل با قطر مناسب است. به صورت کلی قطر نازل مخصوص شستشوی پرده کم است تا بخار آب با فشار بیشتری از دستگاه خارج شود.

قابلیت تنظیم فشار و حرارت بخار آب

به همان میزانی که پرده شویی با بخار باعث می‌شود پرده‌ها کاملا تمیز و ضدعفونی شوند، حرارت بیش از حد یا فشار بالای بخار هنگام شستشو می‌تواند به پرده آسیب‌های جدی وارد کند. علاوه بر آن‌که برای شستشوی هر نوع پرده باید فشار آب را تنظیم کرد، برای شستشوی قسمت‌های مختلف یک پرده هم گاهی لازم است در برخی قسمت‌ها فشار آب بیشتر و در نقاط دیگر فشار آب کمتر باشد.

رسیدگی به نظافت پرده‌ها و دسترسی داشتن به یک سرویس معتبر ارائه خدمات منزل از نکات مهمی است که باید به آن توجه کرد. پس برای داشتن پرده‌هایی تمیز و خوشبو همین حالا سفارش پرده شویی ثبت کنید!

با اپلیکیشن خدمات منزل اسپارد به بهترین و حرفه‌ای‌ترین متخصصین خدماتی در هر ساعت از شبانه‌روز دسترسی پیدا کنید: