به خدمات منزل حرفه‌ای و مطمئن نیاز دارید؟

اتاق خواب باید محل استراحت و آرامش شما باشد. جایی که بتوانید شب‌ها به آن پناه ببرید و نگرانی‌هایتان را فراموش کنید و خودتان را برای روز تازه آماده کنید. اگر شاغل هستید، احتمالا رعایت نظافت اتاق خواب برای شما سخت‌تر خواهد بود. رسیدگی همزمان به کارهای خانه و فعالیت بیرون از خانه بدون برنامه‌ریزی امکان‌پذیر نیست. حتی در مورد افراد خانه‌دار نیز گاهی رسیدگی به نظافت اتاق خواب و سایر قسمت‌های سخت می‌شود که بدون کمک و همیاری یک نیروی کاربلد نظافت نمی‌توان از عهده آن برآمد.

به هر صورت، اگر نظافت اتاق خواب برای شما اهمیت دارد و از طرفی زمان زیادی برای جمع و جور کردن و تمیز کردن اتاق خواب ندارید، خواندن این راهنما برای نظافت سریع اتاق خواب را از دست ندهید.

وسایلی که برای نظافت اتاق خواب به آن نیاز دارید

پیش از آن‌که زمان‌سنج شمارش معکوس خود را آغاز کند، باید وسایل نظافت را آماده کنید و یک برنامه‌ریزی منسجم برای نظافت داشته باشید. برای نظافت اتاق خواب به تجهیزات خاصی برای شستشو نیاز ندارید. اما قبل از شروع نظافت، لوازم زیر را آماده کنید و کنار هم قرار دهید.

  • سبدی برای جمع‌کردن لباس‌های کثیف و نشُسته
  • جاروی دستی و خاک‌انداز یا جاروبرقی
  • سبد حصیری برای جمع کردن خرده‌ریزها
  • کیسه زباله

نظافت اتاق خواب را با جمع کردن لباس‌های کثیف آغاز کنید

هنگام نظافت اتاق خواب به یاد داشته باشید زمان محدودی در اختیار دارید و به هیچ عنوان نباید هنگام نظافت، دچار حواس‌پرتی شوید. برای جلوگیری از چنین اتفاقی مراحل نظافت اتاق خواب را به شکلی پویا و سریع برنامه‌ریزی و اجرا کنید. در قدم اول به عنوان ساده‌ترین کار، لباس‌های کثیف و نشُسته را از روی زمین به سرعت جمع کنید و در سبد بیندازید. سبد را کنار ماشین لباسشویی قرار دهید تا بعدا لباس‌ها را بشویید.

لباس‌های تمیز را جمع کنید و دوباره آویزان کنید

بعد از جمع‌آوری لباس‌های کثیف نوبت به لباس‌های تمیزی می‌رسد که احتمالا هنوز فرصت نکرده‌اید در کمد لباس‌ها بچینید یا آویزان کنید. بنابراین اگه تعداد لباس‌های تمیز زیاد نیست، همان موقع مرتبشان کنید و آویزان کنید. اما اگر تعداد زیادی لباس تمیز و شسته شده دارید که هنوز مرتب نشده‌اند، بهتر است ابتدا روی تخت را مرتب کنید و سپس‌ لباس‌ها را روی تخت، روی یکدیگر بگذارید تا بعدا در زمانی بهتر (مثلا آخر شب، چند دقیقه قبل از خواب) آن‌ها را آویزان و مرتب کنید.

وسایل اضافی و زباله‌ها را دور بریزید

نوع وسایل دور ریختی اتاق خواب متفاوت از دور ریختنی‌های آشپزخانه یا قسمت‌های دیگر خانه است. معمولا در اتاق خواب خبری از زباله‌ نیست، مگر اتاق شما به شدت نامرتب و کثیف باشد و یا گرد و غبار و آلودگی روی وسایل نشسته باشد. هنگام نظافت اتاق خواب حواستان به مجله‌های قدیمی، لباس‌های کهنه و کفش‌های تنگ باشد. این وسایل دیگر نباید جایی در اتاق خواب شما داشته باشند. بنابراین آن‌ها را در کیسه زباله بریزید و بعدا تفکیکشان کنید.

CLEANING BANNER

تخت خواب را مرتب کنید

اگر شما هم عقیده دارید مرتب کردن روزانه تخت خواب کاری بیهوده و زمان‌بر است، بهتر است بدانید تنها با مرتب کردن ملحفه و روتختی‌تان، نیمی از اتاق خواب شما تمیز خواهد شد. تخت خواب حجم زیادی از اتاق را اشغال می‌کند و به همین دلیل، به محض ورود به اتاق خواب، نامرتب بودن آن به چشم می‌آید. پس حتما هنگام نظافت اتاق خواب، تخت خوابتان را هم مرتب کنید و اگر نیاز است ملحفه و روبالشی‌تان را عوض کنید.

در پایان، اتاق خواب را جارو کنید و تِی بزنید

نظافت اتاق خواب با جاروبرقی خیلی طول نمی‌کشد. کافی است هنگام جارو زدن به زیر تخت خواب و گوشه‌های اتاق توجه کنید و آن قسمت‌ها را با سَری مخصوص جارو بزنید. در پایان اگر کفپوش اتاق خواب شما از جنس سنگ یا سرامیک است، روی آن را با تِی تمیز کنید و سپس صبر کنید تا خشک شود.

تبریک می‌گوییم! نظافت اتاق خواب شما به پایان رسید. با انجام این کارهای ساده اجازه ندهید اتاق خواب شما برای مدت زمان طولانی شلوغ و نامرتب به نظر برسد. به هر حال، هر زمان احساس کردید سر رشته امور از دست شما خارج شده و به یک کمک اساسی برای نظافت اتاق خواب و سایر قسمت‌های خانه نیاز دارید، تردید نکنید و با یکی از شرکت‌های مطمئن خدمات نظافتی تماس بگیرید. حضور یک نیروی نظافتی مطمئن و کاربلد را دست کم نگیرید.

با اپلیکیشن خدمات منزل اسپارد به بهترین و حرفه‌ای‌ترین متخصصین خدماتی در هر ساعت از شبانه‌روز دسترسی پیدا کنید: