به خدمات منزل حرفه ای و مطمئن نیاز دارید؟

امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی ماشین های لباسشویی نیز با تحولات زیادی رو به رو شده و روز به روز آپشن های جدیدتری به آنها اضافه می شود. پس احتمالا شما نیز از کارایی تمام دکمه های آن اطلاعات کافی ندارید. به همین دلیل در ادامه با بررسی معنی کلمات روی ماشین لباسشویی دوو با شما همراه خواهیم بود.

پس اگر شما نیز ماشین لباسشویی دوو دارید در این مقاله همراه ما باشید!

معنی دکمه های اصلی ماشین لباسشویی دوو چیست؟

به طور کلی انواع ماشین لباسشویی دوو دارای دکمه های گوناگون هستند که هرکدام از آنها وظیفه خاص خود را دارند. لباسشویی دوو معمولا ۳ دکمه اصلی دارد که عبارتند از ولوم تعیین برنامه، دکمه Power و دکمه Stard and Pause . اکنون با ما همراه باشید تا به بررسی کارایی آنها بپردازیم:

ولوم تعیین برنامه

ولوم تعیین برنامه همانطور که از نامش پیداست جهت تنظیم زمان شستشو و تنظیم حرارت آب طراحی شده است. بنابراین شما به وسیله این دکمه می توانید نسبت به کثیفی و حجم لباس ها زمان دلخواه خود را تنظیم کرده و به نتیجه مطلوبی برسید.

دکمه Power

این دکمه در قسمت راست لباسشویی قرار دارد. تنها کاری که برای روشن یا خاموش کردن ماشین لباسشویی خود باید انجام دهید این است که این دکمه را فشار دهید و دستگاه خود را متوقف یا روشن کنید.

دکمه Stard and Pause

پس از اینکه تنظیمات مورد نظر را جهت شستشوی لباس را انجام دادید باید دکمه استارت را بزنید تا ماشین شروع به شستشو کند. اگر به هر دلیلی نیاز داشتید شستشو را متوقف کنید تنها کافی است دکمه Pause را فشار دهید تا عمل شستشو متوقف شود.

دکمه های لباسشویی دوو

معنی عبارات نوشته شده روی صفحه نمایش لباسشویی دوو چیست؟

صفحه نمایش ماشین های لباسشویی دوو در دو حالت لمسی و دکمه ای تولید می شود. اغلب این صفحه های نمایش ۷ دکمه دارند. حالا بیایید نگاهی به معنی کلمات روی ماشین لباسشویی دوو بیندازیم:

 • مدت زمان شستشو: اغلب ماشین های لباسشویی دارای صفحه نمایشی هستند که مدت زمان تنظیم شده را نشان می دهد. ماشین لباسشویی دوو نیز این آپشن را دارد و شما به وسیله آن می توانید از زمان پایان شستشوی لباس های خود با خبر باشید.
 • کدهای هشدار: زمانی که ماشین لباسشویی شما با مشکلی مواجه شود، کدهای هشدار بر روی صفحه نمایان می شود. این بدین معنی است که شما باید شستشو را متوقف کرده و به نمایندگی خود زنگ بزنید تا مشکل به طور جدی بررسی شود.
 • دمای آب: صفحه نمایشگر ماشین لباسشویی دوو بنا به تنظیماتی که انجام می دهید دمای آب را به شما نشان می دهد. این آپشن به شما کمک می کند تا نسبت به جنس لباسی که می خواهید آن را بشویید دمای مورد نظر را تنظیم کنید تا از خراب شدن پارچه جلوگیری شود.
 • قدرت موتور: این آپشن به شما نشان می دهد که موتور لباسشویی شما با چه قدرتی در حال چرخش است.
 • حالت ماشین لباسشویی: به طور کلی وظیفه صفحه نمایشگر این است که به شما نشان دهد لباسشویی در چه وضعیتی قرار دارد. بنابراین مهندسان این عرصه بخشی از نمایشگر را به این آپشن اختصاص داده اند تا از وضعیت لباسشویی به خوبی با خبر باشید.
 • تنظیمات: بخشی از صفحه نمایشگر نیز به تنظیمات انجام شده اختصاص دارد. شما به کمک این صفحه می توانید تنظیمات انجام شده را مشاهده کنید.
 • زمان اجرای برنامه: یکی از مهمترین وظیفه ای که سیستم نمایشگر دارد نشان دادن زمان شستشو است. شما به کمک تایمر می توانید از زمان باقیمانده شستشو آگاه شوید.

برنامه لباسشویی دوو

معنی هریک برنامه های شستشوی لباسشویی دوو چیست؟

ماشین های لباسشویی دوو دارای برنامه های از پیش تعیین شده گوناگون است که شما به وسیله آنها می توانید لباس های خود را بشویید. این برنامه ها شامل موارد زیر می باشد:

 • برنامه Pre Wash یا شستشوی اولیه
 • برنامه Cotton یا شستشوی لباس های کتان
 • برنامه Cotton Large یا شستشوی لباس های کتان بزرگ
 • برنامه Mix یا شستشوی ترکیبی
 • برنامه Easy Care یا شستشوی اتو کشی
 • برنامه Duvet یا شستشوی لحاف
 • برنامه Hygiene یا شستشوی لباس زیر زنانه
 • برنامه Baby Care یا شستشوی لباس کودک
 • برنامه Gentie Care یا شستشوی لباس با خشک کن
 • برنامه Sport یا شستشوی لباس های ورزشی
 • برنامه Dark Wash یا شستشوی لباس های مشکی
 • برنامه Wool یا شستشوی لباس های پشمی
 • برنامه Silent Wash یا شستشوی بی صدا
 • برنامه Cotton Eco یا شستشوی اقتصادی لباس کتان

در ادامه با بررسی معنی کلمات روی ماشین لباسشویی دوو همراه ما باشید:

برنامه Pre Wash یا شستشوی اولیه

دکمه Pre Wash ساده ترین حالت شستشو است. این برنامه برای لباس های کمتر کثیف مناسب است و به شما کمک می کند در کمترین زمان لباس های خود را تمیز کنید.

برنامه Cotton یا شستشوی لباس های کتان

همانطور که از نام آن پیداست این برنامه ویژه لباس های کتان طراحی شده است. همچنین شما می توانید لباس های زیر یا لباس های خواب خود را با این تنظیم شستشو دهید.

برنامه Cotton Large یا شستشوی لباس های کتان بزرگ

این برنامه برای لباس کتان با بافت درشت مناسب است. همچنین شما می توانید لباس های نخی خود را به کمک این برنامه به خوبی شستشو دهید.

برنامه Mix یا شستشوی ترکیبی

برنامه شستشوی ترکیبی به شما این اجازه را می دهد تا انواع لباس ها را با رنگ های مختلف شستشو دهید. لازم به ذکر است که لباس هایی با جنس نازک مناسب این برنامه نیست و از قرار دادن لباس زیر یا خواب خودداری کنید.

برنامه Easy Care یا شستشوی اتو کشی

برنامه Easy Care برای افرادی مناسب است که وقت اتو کشیدن را ندارند. این برنامه از چروک شدن لباس ها جلوگیری می کند. توجه کنید که لباس های ظریف را در این برنامه قرار ندهید چرا که ممکن است حرارت بالا موجب خرابی بافت لباس شود.

برنامه Duvet یا شستشوی لحاف

در بررسی معنی کلمات روی ماشین لباسشویی دوو، به بررسی عبارت Duvet می پردازیم. این برنامه مناسب شستشوی لحاف، روکش مبل و رو تختی است.

برنامه Hygiene یا شستشوی لباس زیر زنانه

این برنامه برای شستشوی لباس های زیر زنانه طراحی شده و دارای ویژگی های زیادی است. با توجه به نقش لباس زیر در سلامت ما، این برنامه از اهمیت زیادی برخوردار است.

برنامه Baby Care یا شستشوی لباس کودک

برنامه Baby Care برای شستشوی لباس کودک مناسب است. همچنین لباس هایی که لکه های بزرگ دارند به وسیله این برنامه به طور کامل از بین خواهند رفت.

برنامه Gentie Care یا شستشوی لباس با خشک کن

این برنامه به منظور پیشگیری از آسیب رسیدن به بافت پارچه طراحی شده و لباس های شما را بدون رساندن کوچک ترین آسیب در سریع ترین زمان خشک می کند.

برنامه Sport یا شستشوی لباس های ورزشی

برنامه Sport یکی از محبوبترین برنامه ها برای ورزشکاران محسوب می شود. چرا که این برنامه علاوه بر شستشوی سریع لباس های ورزشی قادر به تمیز کردن کفش های هم خواهد بود.

البته پیشنهاد ما این است که شستشوی کفش ورزشی را در خانه انجام ندهید و این کار را به خشکشویی های حرفه ای بسپارید. ما پیش از این فهرست مزایای خشکشویی کفش را برای شما آماده کرده ایم.

برنامه Dark Wash یا شستشوی لباس های مشکی

در بررسی معنی کلمات روی ماشین لباسشویی دوو این عبارت بیش از سایرین به کار شما خواهد آمد. همانطور که از نام آن نیز پیداست این برنامه برای شستشوی لباس های تیره یا مشکب طراحی شده است.

برنامه Wool یا شستشوی لباس های پشمی

با توجه به حساسیت بافت پشمی نسبت به حرارت، وجود این برنامه به شما کمک بزرگی خواهد کرد. چرا که اغلب لباس های پشمی بر اثر حرارت زیاد شکل خود را از دست می دهند.

برنامه Silent Wash یا شستشوی بی صدا

این برنامه یکی از جالب ترین و محبوبترین آپشن های ماشین لباسشویی دوو است. ممکن است برای برخی افراد صدای موتور لباسشویی خوش آیند نباشد. بنابراین شرکت دوو برای جلوگیری از این امر برنامه شستشو در حالت بی صدا را طراحی کرده تا رضایت مشتریان خود را بیش از پیش کسب کند.

برنامه Cotton Eco یا شستشوی اقتصادی لباس کتان

برنامه Cotton Eco جهت کاهش مصرف انرژی طراحی شده است. در این حالت شما از آب و برق کمتری برای شستشوی لباس استفاده خواهید کرد.

آشنایی با دیگر دکمه های ماشین لباسشویی دوو!

ماشین لباسشویی دوو عباراتی زیادی را در کنترل پنل خود دارد. که پیش تر معنی کلمات روی ماشین لباسشویی دوو را به شما معرفی کردیم. از دیگر دکمه های ماشین لباسشویی دوو می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دکمه Crease Care یا دکمه اتوکشی
 • دکمه Rinse یا دکمه آبکشی
 • دکمه Deay یا دکمه تاخیر
 • دکمه Temp یا دکمه دما
 • دکمه Spin یا دکمه سرعت موتور
 • دکمه Crease Care یا دکمه اتوکشی: این دکمه برای از بین بردن چروک لباس ها مورد استفاده قرار می گیرد.
 • دکمه Rinse یا دکمه آبکشی: شما به وسیله این دکمه دفعات آبکشی را مشخص خواهید کرد.
 • دکمه Deay یا دکمه تاخیر: اگر از تمیز شدن لباس های خود مطمئن نیستید می توانید به وسیله این دکمه مدت زمان شستشو را افزایش دهید.
 • دکمه Temp یا دکمه دما: با این دکمه، دمای ماشین لباسشویی را می توانید به طور دستی تغییر دهید.
 • دکمه Spin یا دکمه سرعت موتور: شما می توانید به وسیله این دکمه سرعت چرخش موتور لباسشویی را تغییر دهید.

برنامه های شستشوی لباسشویی دوو

بهترین روش تعمیر دکمه های ماشین لباسشویی دوو چیست؟

در این مطلب به بررسی و معرفی معنی کلمات روی ماشین لباسشویی دوو و برنامه های شستشوی لباسشویی دوو پراختیم. هریک از این برنامه ها و یا دکمه های روی صفحه نمایش ماشین لباسشویی دوو و بسیاری دیگر از برندهای دیگر در طول زمان ممکن است دچار ایراداتی شوند اما بهترین راه تعمیر آنها چیست؟

باتوجه به تخصصی بودن تعمیرات هریک از برندهای ماشین لباسشویی و پیچیدگی بررسی آنها لازم است از متخصصین خبره کمک بگیرید. برای این منظور کافی است سفارش تعمیرات ماشین لباسشویی را در اسپارد ثبت کنید تا بهترین خدمات را متخصصین ما دریافت کنید!

با اپلیکیشن اسپارد بهترین و حرفه‌ای‌ترین متخصصین خدمات را پیدا کنید