آبپاش اسفنج لوله‌بازکن خاک‌انداز سطل آشغال جارو Retry

در چند لحظه خانه را خوشبو کنید

تحریریه بلاگ

عطرها و بوها، نشانه‌‌های آشنایی هستند که می‌توانند ما را به سفری دوست داشتنی در خاطراتمان ببرند. مثلا ممکن است بوی چای هِل‌دار در استکان کمرباریک، یاد خاطره‌ای شیرین از خانه‌ی مادربزرگ را در ذهنتان تداعی کند.
امروز می‌خواهیم از روش‌های آسان و در دسترسی بگوییم که خانه‌ی شما نیز بو و عطر مخصوص به خودش را داشته باشد.
با ما همراه باشید.

 

مواد معطر را در آب بجوشانید

کمی آب را در یک ظرف کوچک به جوش آورید. چند قاچ لیمو یا برگ گیاهانی مانند نعنا و یا اسطخدوس را در آب بریزید. همین کار ساده، عطر و بویی خوش و طبیعی را در هوای خانه به راه می‌‌اندازد. پیشنهاد می‌کنیم قبل از دورهمی‌های دوستانه یا مهمانی‌های عصر، از این روش برای خوشبو کردن فضا استفاده کنید.

 

در ظرف‌های شیشه‌ای کوچک، عطر مخصوص به خودتان را داشته باشید

این روش هم تا حد زیادی شبیه به روش قبل است. با این تفاوت که رایحه‌های مورد علاقه‌تان را به آب جوش اضافه کنید. مثلا چند تکه چوب دارچین همراه با برگه‌های سیب. همچنین می‌‌توانید آن را به دوستانتان هدیه دهید.

 

از سینک ظرفشویی غافل نشوید

یک سینک بدبو تمام تلاش شما را برای خوشبو کردن خانه از بین می‌برد! بنابراین اول منشا بوی بد آشپزخانه را پیدا کنید. اگر این بو از سینک شماست، می‌توانید از کمی مایع ظرفشویی با اسانس قوی (مانند رایحه‌ی لیمو) استفاده کنید و بعد مقدار زیادی آب در راه‌آب بریزید. اگر بو از بین نرفت، از نصف پیمانه جوش‌شیرین که قبلا در آب گرم حل شده است، استفاده کنید.

 

از شمع‌ها هوشمندانه استفاده کنید

از شمع‌های معطر استفاده کنید و آن‌ها را در جایی قرار دهید که کمی غیرمعمول به‌نظر می‌رسد. مثلا قرار دادن شمع جلوی آینه یا در قسمتی از دکور خانه بسیار جذاب به‌نظر می‌رسد اما اگر چند شمع معطر را نیز در قسمت‌هایی از خانه که در ارتباط با لباس و وسایل پارچه‌ای هستند (با احتیاط لازم البته!)، عطر شمع جذب پارچه و لباس شما خواهد شد و به این ترتیب رایحه‌ی خوش همیشه همراه شماست.

 

گیاهان را داخل خانه نیز بیاورید

گیاهان آپارتمانی علاوه بر این‌که هوای محیط را تصفیه می‌کنند، می‌توانند با بوی مخصوص خودشان به خانه‌ی شما عطر و بویی ویژه ببخشند. گیاهانی مانند شمعدانی، گل یاس، اکالیپتوس، گاردنیا، ارکیده و اورگانو از جمله گیاهان معطر برای فضای داخلی هستند.

 

آشپزی کنید!

تصور خانه‌‌ای که با ورود به آن عطر خوش کیک و شیرینی به مشام برسد، همواره دلنشین است. بنابراین گاهی آشپزی کنید و سراغ فر بروید. گرم کردن فر و قرار دادن مایه کیک در آن و بعد به انتظار نشستن برای جاری شدن بوی کیک، می‌تواند عطر و بویی خاص به خانه‌ی شما بدهد.

 

از دریچه هوا استفاده کنید

یک خوشبو کننده ماشین را به دریچه هواکش خانه ببنید. زمانی که هواکش را روشن می کنید، با گردش هوا و پره ها، عطر خوش درون فضا پخش می شود.