به خدمات منزل حرفه‌ای و مطمئن نیاز دارید؟

کفسابی یکی از خدمات ساختمانی است که با برداشته شدن یک لایه از رسوبات، آلودگی‌ها و گرد و غبار همچنین ترمیم شکستگی‌ها، درزها و جای مواد اسیدی مجددا کفپوش سنگ تمیز و درخشان می‌شود. برای آن که نتیجه کفسابی بی‌عیب و نقص باشد، مهارت نیروی متخصص و لوازم کفسابی مدرن و کارآمد هر دو به یک میزان مهم و تاثیرگذار هستند. در حالی‌که برای تشخیص مهارت، تجربه و توانمندی نیروی متخصص کفسابی لازم است سفارش کفسابی را نزد شرکتی معتبر و با سابقه ثبت کنید، برای آشنایی با لوازم کفسابی همراه ما باشید.

مهم‌ترین اجزای تجهیزات و لوازم کفسابی

انجام عملیات کفسابی بدون دستگاه کفسابی ممکن نیست. اما خود دستگاه کفسابی به به دسته کلی تقسیم‌بندی می‌شود:

 • دستگاه کفسابی تک‌فاز
 • دستگاه کفسابی سه‌فاز
 • دستگاه کف‌سابی دستی

معمولا برای کفسابی از دستگاه سه‌فاز استفاده می‌شود. اما انتخاب میان دستگاه کفسابی تک‌فاز و سه‌فاز بیشتر به برق ساختمان شما بستگی دارد. از دستگاه تک‌فاز کفسابی در مواردی استفاده می‌شود که برق ساختمان سه‌فاز نیست. اگر در مورد سه‌فاز بودن برق خانه مطمئن نیستید، یکی از نشانه‌ها آسانسور خانه است. چرا که بیشتر آسانسورها با برق سه فاز کار می‌کنند و اگر برق خانه و آسانسور یکی باشد، برق خانه نیز سه فاز است.
مزیت دستگاه کفسابی سه‌فاز در زمان انجام کار کفسابی و کیفیت نهایی سنگسابی است. البته قیمت دستگاه‌های کفسابی سه‌فاز نیز بیشتر از دستگاه‌های تک‌فاز است و همین موضوع روی قیمت نهایی سفارش کفسابی تاثیرگذار است.

دستگاه کفسابی دستی نیز از انواع دیگر لوازم کفسابی است که برای فضاهای کوچک که امکان ساب زدن سنگ با دستگاه‌های بزرگ کفسابی ممکن نیست، استفاده می‌شود (مثل راه‌پله). به‌خاطر داشته باشید پیش از انجام عملیات کفسابی باید فضا را کاملا خالی از اسباب و اثاثیه کنید تا هم ساب سنگ‌ها به درستی انجام شود و هم آب و آلودگی‌ها به وسایل شما آسیب نزنند.

لقمه‌های دستگاه کفسابی

لقمه‌های کفسابی مهم‌ترین جزء دستگاه کفسابی هستند و ساب سنگ‌ها به وسیله همین لقمه‌ها انجام می‌شود. لقمه‌های سنگسابی هر کدام نام و ویژگی‌های مشخصی دارند و باید در جای درست استفاده شوند. در ادامه این لقمه‌ها و کاربردشان را به شما معرفی می‌کنیم.

لقمه‌های کفسابی

 • لقمه۳۶: از این لقمه به ندرت استفاده می‌شود. بسیار زبر و درشت است و لایه‌برداری آن بین ۱ تا ۲ میلی‌متر است.
 • لقمه ۴۶: شروع لایه‌برداری با این لقمه انجام می‌شود. این لقمه نیز جزء لقمه‌های زبر است و لایه‌برداری آن بین ۱ تا ۲ میلی‌متر است.
 • لقمه ۶۰: تصحیح خطوط کفسابی قبلی با این لقمه زبر انجام می‌شود. لایه‌برداری آن بین ۰.۵ تا ۱ میلی‌متر است.
 • لقمه ۸۰: این لقمه نیز مانند لقمه ۶۰ است اما جزء لقمه‌های متوسط به حساب می‌آید.
 • لقمه رزین – بتونه: برای ترمیم و بتونه کردن و پر کردن درزها و ترک‌ها از این لقمه استفاده می‌شود.
 • لقمه ۱۲۰: شروع نرم شدن و صاف شدن کف با این لقمه امکان‌پذیر است. این لقمه‌ٔ نرم، ترمیم رزین و بتونه را هم انجام می‌دهد.
 • لقمه ۲۲۰: لقمه‌ای بسیار نرم که ترمیم رزین و بتونه و نرم کردن ساب قبلی را انجام می‌دهد.
 • لقمه ۴۰۰: با استفاده از لقمه ۴۰۰، فرایند نرم شدن سطح و مشاهده بازتاب نور آغاز می‌شود. هر چند این بازتاب اندک است اما از فاصله سی متری از سطح قابل رؤیت است.
 • لقمه ۶۰۰: با این لقمه هم سطح نرم‌تر شده و هم میزان بازتاب نور افزایش می‌یابد.
 • لقمه ۸۰۰: اگر ده متر از سطح فاصله بگیرید، بازتاب نور را خواهید دید. شروع پولیش و براق شدن سنگ با این لقمه خواهد بود.
 • لقمه ۱۲۰۰: این لقمه نیز باعث براق شدن و پولیش سنگ می‌شود.
 • لقمه سیناکس: باعث جلا دادن و درخشندگی زیاد سنگ می‌شود.
 • لقمه ایتالیایی: سطح را آینه‌ای و شیشه‌ای می‌کند تا حدی که تصویر خود را به سادگی در سنگ خواهید دید، درست مانند آینه.

نکاتی درباره لوازم کفسابی

در پایان به چند نکته در مورد تجهیزات و لوازم کفسابی اشاره می‌کنیم. همان‌طور که در بخش لقمه‌های کفسابی دیدید، بیشتر لقمه‌ها با اعداد نامگذاری می‌شوند. هر چه عدد لقمه بالاتر برود از میزان زبری آن کم می‌شود. با افزایش عدد لقمه، میزان بازتاب نور و نرم شدن سنگ نیز افزایش می‌یابد. لقمه ایتالیایی نیز تنها در صورت درخواست مشتری انجام می‌شود. به‌خاطر داشته باشید کفسابی ایتالیایی از نظر هزینه‌ای گران‌تر از دیگر روش‌های کفسابی است اما نتیجه آن فوق‌العاده است.

نوع دیگری از کفسابی به نام کفسابی نانو نیز وجود دارد که در پایان کار و بعد از ساب زدن سنگ با لقمه ایتالیایی، سطح با لایه‌ای از مواد نانو پوشانده می‌شود. نانو مانند عایق عمل کرده و مانع از نفوذ آب، رطوبت و آلودگی‌ها به داخل سنگ می‌شود. همین امر نظافت کفپوش را هم بسیار آسان می‌کند.

همچنین اگر می‌خواهید سطح بعد از کفسابی مات به نظر برسد، حتما به اطلاع متخصص کفسابی برسانید تا ساب زدن سنگ‌ها را با لقمه مناسب خاتمه دهد. به خاطر داشته باشید نتیجه کفسابی با لقمه‌های زیر ۴۰۰ کاملا مات خواهد بود.

کفسابی صحیح و اصولی، دوام بیشتر سنگ‌ها و تمیزی فوق‌العاده فضا را به همراه دارد. به نحوی که احساس می‌کنید سنگ‌ها کاملا نو و جدید هستند و به تازگی نصب شده‌اند. اما برای دست یافتن به چنین نتیجه‌ای لازم است از سرویس‌های خدماتی یک شرکت معتبر و مطمئن استفاده کنید. اپلیکیشن‌های خدمات خانگی یک انتخاب خوب برای ثبت سفارش کفسابی هستند که پیشنهاد می‌کنیم حتما امتحانشان کنید.

با اپلیکیشن خدمات منزل اسپارد به بهترین و حرفه‌ای‌ترین متخصصین خدماتی در هر ساعت از شبانه‌روز دسترسی پیدا کنید: