به خدمات منزل حرفه ای و مطمئن نیاز دارید؟

خشکشویی و شستشوی لباس در خانه فقط به معنای جدا کردن و قراردادن لباس‌های کثیف در ماشین لباسشویی نیست. فرایند خشکشویی پیش از خرید لباس شروع می‌شود. زمان خرید، زمانی‌ است که باید آگاهانه و با در نظر گرفتن نوع، جنس و کیفیت لباس در مورد شستشوی لباس و اتو کردن آن تصمیم بگیرید تا بعدا پشیمان نشوید.

با وجود تمام این آینده‌نگری‌ها، باز هم اشتباهات رایجی وجود دارد که بیشتر ما هنگام شستشوی لباس مرتکب می‌شویم. برای آشنایی با این اشتباهات رایج و متداول تا انتها همراه ما باشید.

استفاده بیش از حد از مواد شوینده برای خشکشویی

استفاده بیش از حد از مواد شوینده برای خشکشویی

استفاده بیش از حد از مواد شوینده برای خشکشویی و شستشوی البسه نه تنها باعث تمیزتر شدن لباس نمی‌شود، بلکه باعث رسوب مواد شوینده و آلودگی‌ها در بافت لباس خواهد شد. بنابراین اگر احساس می‌کنید از شوینده‌ها در هر بار شستشو به مقدار زیاد استفاده می‌کنید، این بار نصف مقدار همیشه را در ماشین لباسشویی بریزید و در پایان شستشو ظاهر لباس‌ها را چک کنید و در صورت نیاز برای دفعات بعدی کمی مقدار شوینده را افزایش دهید.

پُر کردن نامناسب مخزن ماشین لباسشویی

پُر کردن نامناسب مخزن ماشین لباسشویی

اگر درب ماشین لباسشویی شما از بالا باز می‌شود، احتمالا شنیده‌اید که ابتدا باید در مخزن آب بریزید و در ادامه شوینده و یا صابون مخصوص را اضافه کنید و در نهایت لباس‌ها را داخل مخزن بریزید. خب، در گذشته شاید ترتیب کار به این شکل بوده باشد اما دیگر نیازی به این کار نیست. شوینده‌های امروزی بدون فسفات هستند و به لباس‌های شما آسیب وارد نمی‌کنند، پس تا زمانی که قصد استفاده از سفیدکننده را ندارید لباس‌ها را قبل از اضافه کردن آب و شوینده داخل مخزن بریزید. پس ابتدا لباس، سپس آب و در نهایت شوینده!

شستشوی البسه با علائم خشکشویی

شستشوی البسه با علائم خشکشویی

بعضی البسه مانند پالتو، کت و شلوار، پیراهن مجلسی و… را حتما باید به خشکشویی بسپارید. این لباس‌ها حساس هستند و باید با روش‌های مخصوص و شوینده‌های ویژه شسته شوند. در کنار این نوع لباس‌ها، البسه دیگری هم هستند که از روی ظاهرشان می‌توان حدس زد که با ماشین لباسشویی در خانه قابل شستشو هستند، اما در واقعیت اینطور نیست.

بنابراین قبل از شستشوی لباس‌هایی که برای اولین بار می‌خواهید بشویید، حتما به علائم خشکشویی درج شده روی لباس توجه کنید. علائم خشکشویی علاوه بر این‌که به شما می‌گویند لباس شما قابل شستشو در خانه است یا خیر، اطلاعات مهم دیگری درباره نحوه آبکشی، اتو کردن و دمای مناسب آب برای شستشو خواهد داد.

باز بودن زیپ لباس در حین شستشو

قرار دادن لباس‌ها با زیپ باز در ماشین لباسشویی

سعی کنید قبل از شستشو حتما زیپ لباس را ببندید. به خصوص در مورد زیپ‌های فلزی مانند زیپ شلوار جین بهتر است حتما قبل از شستشو چک کنید که زیپ‌ها بسته باشند.

نکته مهم دیگر آن‌که بهتر است لباس‌های بافت یا لباس‌های حساس و ظریف را همزمان با شلوار جین نشویید. زبانه زیپ ممکن است در حین شستشو به لباس‌های دیگر آسیب بزند و یا آن‌ها را نخ‌کش کند.

بستن دکمه‌های لباس

بستن دکمه‌های لباس

بر عکس زیپ لباس، دکمه‌های لباس را قبل از شستشو باز کنید. بسته بودن دکمه‌ها در حین شستشو ممکن است به جایی کشیده شوند و اگر بسته باشد، احتمال پاره شدن لباس افزایش می‌یابد. پس یک بار دیگر مرور می‌کنیم:
قبل از شستشو زیپ لباس را می‌بندیم و دکمه‌ها را باز می‌کنیم!

استفاده بیش از حد از مایع سفیدکننده

استفاده بیش از حد از مایع سفیدکننده

قبل از این‌که سراغ سفیدکننده بروید، دوباره فکر کنید. برای خلاص شدن از لکه‌های پروتئین مثل لکه خون، عرق و حتی اشک به سفیدکننده نیاز ندارید. یک راه‌حل طبیعی در دسترس شماست:
جوراب، لباس‌زیر و البسه مشابه را در مخلوط آب و چند اسلایس لیمو قرار دهید و بگذارید روی حرارت آب به دمای جوش برسد.

تراز نبودن ماشی لباسشویی

تراز نبودن ماشی لباسشویی

اگر ماشین لباسشویی شما تراز نباشد، هم به کف خانه آسیب وارد می‌شود و هم سیستم الکتریکی ماشین لباسشویی آسیب می‌بیند چرا که در حین شستشو ماشین لباسشویی به اصطلاح به‌راه می‌افتد. برای تراز کردن ماشین لباسشویی بهتر از خدمات پس از فروش شرکتی که ماشین لباسشویی را از آن تهیه کرده‌اید، کمک بگیرید. متخصص مربوطه در محل حاضر می‌شود و ماشین لباسشویی را برای شما تراز خواهد کرد.

عدم رسیدگی به نظافت مخزن ماشین لباسشویی

عدم رسیدگی به نظافت مخزن ماشین لباسشویی

مخزن ماشین لباسشویی نیز به نظافت نیاز دارد. بعد از خشکشویی و شستشوی لباس، گرما و رطوبت داخل مخزن ماشین لباسشویی را به منبع عظیمی از آلودگی‌ها تبدیل خواهد کرد. بنابراین برای تمیز کردن مخزن و از بین بردن بوی بد آن می‌توانید از سرکه و جوش‌شیرین استفاده کنید.

با اپلیکیشن اسپارد بهترین و حرفه‌ای‌ترین متخصصین خدمات را پیدا کنید