به خدمات منزل حرفه‌ای و مطمئن نیاز دارید؟

برای پاک کردن لکه‌های کافئینی مانند لکه چای و قهوه، حتما لازم نیست از شوینده‌ها و اسپری‌های شیمیایی استفاده کنید. روش‌های ساده‌تری هم هستند که به شما کمک می‌کنند لکه قهوه را از روی پارچه، فرش و رومیزی محبوبتان پاک کنید. با ما همراه باشید.

شستشوی لکه قهوه با آب سرد

بیش از حد ساده به نظر می‌رسد اما به محض ایجاد لکه، آن را زیر آب سرد بگیرید و از دو طرف پارچه سعی کنید با فشار دست، لکه را از بافت پارچه جدا کنید. اگر لکه تازه است، با این روش جای لکه کاملا از بین خواهد رفت.

پاک کردن لکه قهوه با سرکه

همان‌طور که می‌دانید سرکه خاصیت اسیدی دارد و موجب ضعیف شدن لکه می‌شود. بنابراین به کمک یک حوله پارچه‌ای تمیز و محلول سرکه و آب، می‌توانید اثر لکه قهوه را از بین ببرید.

لکه‌زدایی با خمیر اصلاح

احتمالا موقعی که فنجان قهوه روی رومیزی محبوبتان برگشته است، به ذهنتان هم خطور نمی‌کند که خمیر اصلاح می‌تواند در نقش یک فرشته نجات ظاهر شود. اما از آن‌جایی که خمیر اصلاح دارای ماده‌ای به نام سورفاکتانت و مواد پاک کننده‌ی دیگر است، می‌تواند لکه قهوه را از بین ببرد. محل لکه را با خمیر اصلاح تمیز کنید و بعد با آب بشویید. در صورت نیاز این کار را چند مرتبه تکرار کنید.

خمیر دندان و لکه قهوه

یک مسواک قدیمی بردارید و با کمی خمیردندان محل لکه را تمیز کنید. تنها نکته‌ای که باید به آن دقت کنید آن است که خمیردندان شما میوه‌ای یا حاوی رنگدانه نباشد. از یک خمیردندان سفید رنگ برای از بین بردن لکه قهوه استفاده کنید و در انتها لکه را با آب بشویید.

زرده تخم‌مرغ و لکه‌های کافئینی

زرده تخم‌مرغ و لکه‌های کافئینی

یک روش دیگر استفاده از زرده تخم‌مرغ برای پاک کردن لکه قهوه است. زرده تخم‌مرغ را از سفیده آن جدا کنید و برای یک دقیقه با یک پارچه توری، محل لکه را با زرده تخم‌مرغ تمیز کنید. در انتها محل لکه را آب بشویید. با این روش لکه‌ باید کاملا از بین برود.

از بین بردن لکه قهوه با پودر بچه

پودر بچه هم خاصیت لکه‌زدایی دارد! کمی از پودر را روی محل لکه بریزید و چند دقیقه صبر کنید. سپس با یک حوله یا پارچه تمیز، محل لکه قهوه و پودر را تمیز کنید.

در تمام روش‌هایی که گفتیم، به هیچ ماده شوینده‌ی شیمیایی‌ای نیاز نبود. به خاطر داشته باشید مهم‌ترین نکته در از بین رفتن لکه، سرعت عمل شماست. هر چه لکه قدیمی‌تر باشد، احتمال از بین رفتن آن با روش‌های خانگی نیز کاهش می‌یابد. برای از بین بردن انواع لکه‌های قدیمی که به عملیات لکه‌زدایی شیمیایی نیاز دارند، خدمات آنلاین خشکشویی اسپارد کنار شماست. کافی‌ست تلفن همراهتان را بردارید و اولین سفارشتان را با تخفیف ویژه اسپارد ثبت کنید.

با اپلیکیشن خدمات منزل اسپارد به بهترین و حرفه‌ای‌ترین متخصصین خدماتی در هر ساعت از شبانه‌روز دسترسی پیدا کنید: