به خدمات منزل حرفه‌ای و مطمئن نیاز دارید؟

رسیدگی و نگهداری از پرده‌های زینتی و دکوراتیو که معمولا از آن‌ها برای سالن پذیرائی و اتاق نشیمن استفاده می‌کنیم، کمی سخت به نظر می‌رسد. به‌خصوص پرده‌های والان دار که هم نصب آن‌ها باید توسط نیروی نصاب حرفه‌ای انجام شود و هم شستشوی پرده والان دار که باید با دقت و با استفاده از شوینده‌های مخصوص انجام شود. اما پیش از هر چیز ببینیم منظورمان از والان پرده چیست.

والان پرده چیست؟

والان قسمتی از پرده است که بیشتر جنبه تزئینی و دکوراتیو دارد. معمولا رنگ والان‌ها برای جلوه بیشتر با رنگ خود پرده تضاد دارند و در صورت امکان رنگ والان، هماهنگ با رنگ مبلمان خانه انتخاب می‌شود. برای پارچه والان می‌توان از پارچه‌های سنگین مثل پارچه رو مبلی یا پارچه‌های سبک‌تر که به صورت پف‌دار روی پرده می‌ایستند، استفاده کرد. همه‌چیز به سلیقه شما بستگی دارد.

والان برای چه نوع پرده‌هایی مناسب است؟

معمولا پرده‌های والان‌دار برای پنجره‌های بزرگ‌تر و قدی خانه، مثل پنجره‌های اتاق پذیرائی و نشیمن کاربرد دارند. اما با این وجود محدودیت یا قانون خاصی برای نصب پرده والان دار وجود ندارد. تنها باید شرایط محیط را در نظر بگیرید. مسلما پرده‌ای که برای آشپزخانه مناسب است با پرده اتاق پذیرائی متفاوت است. برای اتاق پذیرائی می‌توانید پرده‌هایی با جنس ساتن و مخمل تهیه کنید و به پرده اصلی والان اضافه کنید.

نکته‌ای که باید به خاطر داشته باشید این است که وقتی قسمتی از پرده زیر قالب پرده یا سقف کاذب پنهان می‌شود، نباید سراغ استفاده از والان بروید. به جای آن از پرده‌های کناری که به «دکور» معروف است، نصب کنید.

پرده دکوراتیو

نصب پرده‌های والان‌ دار چگونه است؟

پاسخ این سوال به نوع پرده شما بستگی دارد. اگر پرده شما سبک و ساده است، احتمالا خودتان هم می‌توانید آن را نصب کنید. اما معمولا برای نصب پرده به خصوص پرده‌های والان دار بهتر است از نصاب حرفه‌ای پرده کمک بگیرید. به خاطر داشته باشید اگر پرده شما به درستی نصب و تنظیم شود، زیبایی آن دو چندان خواهد شد.

بهترین روش شستشوی پرده‌ والان دار چیست؟

پاسخ مشخص است! شستشوی پرده والان دار را باید به متخصص پرده‌شویی بسپارید. البته بعضی از فروشندگان پرده هم هستند که کار شستشوی پرده والان دار را نیز برایتان انجام خواهند داد. چرا که شستشوی والان پرده در خانه ریسک بالایی دارد و ممکن است والان دیگر فرم و ظاهر قبلی‌اش را نداشته باشد.

اما اگر می‌خواهید شستشوی والان را در خانه انجام دهید، والان را از پرده جدا کنید و در یک کیسه توری بیندازید. کیسه را بدوزید و سپس در ماشین لباسشویی قرار دهید.دمای آب را در حدود ۳۰درجه سانتی‌گراد تنظیم کنید و درجه خشک‌کن را هم در کمترین حالت ممکن تنظیم کنید تا پرده بعد از اتمام شستشو، آبگیری نشود. بعد از شستشو، والان پرده را در همان حالت آویزان کنید تا چروک نشود.
اگر به والان پرده شما نوار سرب وصل شده است، حتما قبل از شستشو آن را جدا کنید.

این دستور شستشو تنها برای پرده‌هایی کاربرد دارد که والان آن‌ها سبک و یک تکه است و می‌توان با ماشین لباسشویی شست. اما اکثر والان باید توسط دستگاه‌های مخصوص که در کارخانه‌های پرده‌شویی موجود است، شسته شود. درواقع فروشندگان پرده نیز بیشتر به مانند واسطه عمل می‌کنند و شستشوی پرده‌های شما را به همان کارخانه‌های پرده‌شویی می‌سپارند. پس بهتر آن است که بدون واسطه با این کارخانه‌های مکانیزه پرده‌شویی در ارتباط باشید تا با هزینه کمتر و کیفیت بهتر، شستشوی پرده والان دار شما انجام شود.

با اپلیکیشن خدمات منزل اسپارد به بهترین و حرفه‌ای‌ترین متخصصین خدماتی در هر ساعت از شبانه‌روز دسترسی پیدا کنید: