به خدمات منزل حرفه‌ای و مطمئن نیاز دارید؟

دستگاه مبل‌شویی، دستگاهی بسیار کارآمد است. در کنار شستشوی مبلمان، می‌توان برای شستشوی موکت و فرش نیز از آن استفاده کرد. هر چند نباید انتظار داشته باشید کیفیت شستشو همانند کیفیت شستشو توسط قالیشویی‌ها باشد. از طرفی، پارچه جزء مواردی است که به راحتی گرد و غبار را به خود جذب می‌کند. به همین دلیل است که بیشتر گرد و غبار روی پرده یا مبلمان می‌نشیند و در طول زمان باعث می‌شود کثیف و آلوده به نظر برسد. برای بالا رفتن طول عمر مبل و همچنین تمیز و بهداشتی شدن آن می‌توانید از سرویس‌ مبل‌شویی آنلاین استفاده کنید.

اجزای مختلف دستگاه مبل‌شویی

هرچند بسته به نوع و مدل این تجهیزات، اجزا و ساختار متفاوتی خواهند داشت، اما به صورت کلی دستگاه‌های مبل‌شویی از اجزای مهم زیر تشکیل شده‌اند:

مخزن آب مبلشویی

یکی از مهم‌ترین فاکتورها، جدا بودن مخازن آب تمیز و آب کثیف است. هر مخزن باید به صورت مستقل وظیفه‌ی خود را برای پاشیدن آب تمیز و جمع‌آوری آب کثیف انجام دهد. در دستگاه مبل‌شوی دو مخزن وجود دارد. یکی برای پر کردن محلول شوینده و دیگری برای جمع کردن آلودگی‌ها و آب کثیف. مخزن مخصوص آب کثیف از ظرفیت بیشتری برخوردار است. همچنین ظرفیت مخزن باید به قدری باشد که نیازی به پر و خالی کردن آن نباشد.

موتور مکنده مبلشویی

مهم‌ترین تمایز مبل‌شویی با دستگاه نسبت به شستشوی خانگی مبل آن است که در مبل‌شویی با دستگاه تمامی آب و آلودگی‌ها توسط نازل مخصوص مکش می‌شوند. این به آن معناست که دیگر هیچ اثری از آب و آلودگی پس از شستشو در مبل باقی نخواهد ماند. نه پارچه مبل فرمش را از دست خواهد داد و نه باعث پوسیدگی می‌شود. بنابراین قدرت مکش دستگاه مهم است. البته قدرت موتور نباید به حدی بالا باشد که باعث ور آمدن رویه مبل شود.

فیلتراسیون مناسب برای مبلشویی

از آن‌جایی که موتور این دستگاه‌ها بسیار حساس است، هنگام مبل‌شویی از یک فیلتر کیسه‌ای استفاده می‌شود. این فیلتر کمک می‌کند ذرات جامد هنگام مکش آب و کف وارد موتور و مخزن نشود. همچنین یک فیلتر اسفنجی در دستگاه استفاده می‌شود که وظیفه‌ی جلوگیری از ورود مایعات و کف را به موتور و پمپ دستگاه بر عهده دارد.

حالا که با اجزای اصلی دستگاه مبل‌شویی آشنا شده‌اید ممکن است خواندن این مطلب که چرا مبل‌شویی ارزان ممکن است به مبلمان آسیب بزند برایتان جالب باشد!

با اپلیکیشن خدمات منزل اسپارد به بهترین و حرفه‌ای‌ترین متخصصین خدماتی در هر ساعت از شبانه‌روز دسترسی پیدا کنید: