به خدمات منزل حرفه‌ای و مطمئن نیاز دارید؟

نظافت فرش فواید زیادی دارد، اما تمیز کردن فرش توسط یک تیم حرفه‌ای در قالیشویی مطمئن و معتبر حتی مزایای بیشتری را به همراه خواهد داشت! شرکت‌های حرفه‌ای برای شستشوی فرش تجهیزات بهتری نسبت به روش‌های خانگی خواهند داشت؛ بنابراین توانایی تمیز کردن آن‌ها بهتر خواهد بود. اگر فرش شما در حال حاضر کاملا کثیف است، به یک متخصص حرفه‌ای قالیشویی نیاز دارید تا به پاکسازی آن کمک کند. شستن فرش و قالی به صورت خانگی هرگز از ویژگی‌ها و قابلیت‌های یک قالیشویی حرفه‌ای برخوردار نخواهد بود؛ بنابراین بهتر است برای تمیز کردن فرش‌های خود به جدیدترین تجهیزات و بهترین مواد تمیز کننده اعتماد کنید. همچنین، شما خیالتان راحت خواهد بود؛ زیرا بیشتر افراد حرفه‌‌ای از محصولات غیر سمی استفاده می‌کنند که برای فرش و همچنین سلامتی شما مضر نیستند. در این مطلب برخی دیگر از مهمترین مزایای شستشوی فرش توسط قالیشویی معتبر و مطمئن را بررسی خواهیم کرد.

مزایای شستشوی فرش در قالیشویی مطمئن و معتبر

آیا می‌دانید فرش بزرگ‌ترین اثاثیه‌ی اتاق است؟ همچنین یکی از دارایی‌هایی است که بیشترین استفاده را دارد. اما بسیاری از افراد در مورد میزان دقیق ورود آلودگی‌ها و آلاینده‌ها اطلاعات چندانی ندارند. اگرچه ممکن است در ابتدا شخص متوجه این آلودگی‌ها نشود‌، اما با گذشت زمان، اتاق فقط به دلیل وجود فرش آلوده می‌تواند کثیف و قدیمی به نظر برسد. شستشوی فرش به صورت حرفه‌ای می‌تواند علاوه بر تمیز شدن الیاف آن، در زیبایی و تمیز به نظر رسیدن اتاق نیز بسیار موثر باشد. با وجود این، گاهی نام بردن از مزایای نظافت فرش دشوار است؛ زیرا روش‌های مختلفی برای تمیز کردن فرش وجود دارد. برای آن که بهترین و مناسب‌ترین روش برای شستن فرش متناسب با نوع، بافت و ضخامت آن را انتخاب کنید، پیشنهاد می‌کنیم که از یک قالیشویی آنلاین برای یافتن قالیشویی مطمئن و معتبر استفاده کنید. در ادامه چند مورد از مزایای شستشوی فرش توسط قالیشویی مطمئن و معتبر را بررسی خواهیم کرد.

۱- سلامتی، مهمترین فایده‌ی شستشوی فرش

سلامتی اولین و مهمترین فایده‌ی تمیز کردن فرش است که کیفیت هوای خانه‌ی شما را بهبود می‌بخشد و آن را سالم و تمیز می‌کند. در طول روز همواره گرد و غبار به خانه‌ی شما وارد می‌شود، حتی اگر درب‌ها و پنجره‌های خانه‌ای کاملا بسته باشد، نمی‌توانید تصور کنید که چه مقدار گرد و غبار از فرش بیرون می‌آید! حتما شما نیز هر از گاهی گرد و غبار خانه‌ی خود را تمیز می‌کنید. اما فرش چطور؟ ممکن است فکر کنید که مرتبا آن را جارو برقی می‌کشید و کافی است. اما اینطور نیست. بهترین جاروبرقی‌ها فقط ۱/۴ قسمت بالای الیاف فرش را تمیز می‌کنند؛ در حالی که گرد و غبار فقط روی لایه‌ی بالایی و رویی فرش وجود ندارند. آن‌ها آن‌قدر ریز هستند که خیلی سریع به سمت پایین حرکت می‌کنند. لذا تنها راه از بین بردن گرد و غبار، سپردن فرش به یک قالیشویی مطمئن خواهد بود. اگر شخصی در خانواده‌ی شما آلرژی یا آسم داشته و یا فرزند کوچکی داشته باشید (که وقت زیادی را روی فرش می‌گذراند)، تمیز کردن منظم فرش می‌تواند در سلامتی آن‌ها بسیار موثر و تاثیرگذار باشد.

۲- فرش‌های تمیز عالی به نظر می‌رسند!

شاید شما نیز حداقل یکی از فیلم‌های نظافت فرش را دیده باشید. تصاویر قبل و بعد بسیار چشمگیر هستند! همه‌ی افراد می‌دانند که یک فرش تمیز شگفت انگیز به نظر می‌رسد. حتی دیدن و راه رفتن روی آن زیباست. این مسئله در صورتی امکان پذیر است که فرش و قالی توسط متخصصان یک قالیشویی مطمئن و معتبر به شکل حرفه‌ای شسته شوند.

۳- بوی بد را از بین ببرید

دلیل اینکه فرش‌ها حتی پس از یک بار جارو کشیدن بوی بد تولید می‌کنند این است که بوی آن‌ها معمولا از نیمه‌ی انتهای الیاف بیرون می‌آید. همان طور که پیش‌تر نیز اشاره شد، هیچ جاروبرقی وجود ندارد که بتواند عمق فرش را تمیز کند. بنابراین، برای پاک کردن بوی بد فرش‌ها، تمیز کردن عمیق (یا روش تمیز کردن بخار) تنها گزینه خواهد بود.

علاوه بر این، میکروب‌هایی که به مدت طولانی در فرش محبوس می‌شوند، اغلب دلیل بوی نامطبوع فرش هستند. این امر به ویژه در مواردی که حیوانات خانگی در آن حضور دارند بیشتر صدق می‌کند. تمیز کردن فرش با تجهیزات منزل و شوینده‌های عادی برای از بین بردن این بو کافی و موثر نخواهند بود. در یک قالیشویی مطمئن و معتبر، متخصصان حرفه‌ای می‌دانند که چگونه فرش شما را از شر این بوهای کهنه پاک کنند.

۴- از سخت‌ترین لکه‌ها خلاص شوید

لکه‌های موجود در فرش می‌توانند به دلایل مختلف روی آن ظاهر شوند. هر یک از این لکه‌ها از لکه‌ی قهوه و چای گرفته تا لاک و سایر مواد رنگی، باید به روشی خاص پاک شوند. علی‌رغم تلاش‌های بسیاری از افراد برای از بین بردن لکه‌های فرش، برخی از آن‌ها با استفاده از مواد شوینده و روش‌های خانگی از بین نمی‌روند. از بین بردن لکه‌های سرسخت با مواد شیمیایی خشن می‌تواند به ظاهر فرش شما آسیب برساند. قالیشویی‌های حرفه‌ای می‌دانند چه نوع شوینده یا روشی برای تمیز کردن لکه‌های فرش شما ایده آل است؛ در حالی که برخی از نظافتچی‌های بی تجربه اغلب از آب اضافی، شوینده‌های اشتباه یا روش‌هایی که به فرش آسیب می‌رسانند برای شستشوی فرش استفاده می‌کنند.

گاهی اوقات برای تمیز کردن لکه‌های خاص باید فرش خود را عمیق تمیز کنید. اگرچه حتی در این صورت نیز نمی‌توانید تضمین کنید که شستشوی عمیق، لکه‌ها را به طور کامل از بین می‌برد. با این حال، سپردن فرش به قالیشویی مطمئن و حرفه‌ای شانس از بین بردن لکه‌های فرش را افزایش می‌دهد.

۵- طول عمر فرش را افزایش دهید

با گذشت زمان، خاک، گرد و غبار، مواد آلرژی‌زا و سایر آلاینده‌ها در فرش جمع شده و در الیاف آن قرار می‌گیرند که در نهایت می‌توانند باعث شکسته شدن و خراب شدن الیاف شوند. از بین بردن این خاک و آلاینده‌های جمع شده به بهبود طول عمر فرش کمک می‌کند. اما متاسفانه اغلب افراد به دلایل مختلف در شستشوی تخصصی فرش کوتاهی می‌کنند؛ به عنوان مثال تصور می‌کنند شستشوی فرش توسط قالیشویی بسیار گران است؛ در حالی که هنگام سپردن فرش‌ها به متخصصان قالیشویی، نه تنها آن‌ها کاملا تمیز می‌شوند، بلکه با این کار عملا طول عمر فرش را نیز افزایش می‌دهند. فرش‌ها دارایی‌های بسیار ارزشمندی هستند و باید برای افزایش طول عمر آن‌ها تلاش کرد. با تماس با کارشناسان قالیشویی مطمئن از دوام فرش خود اطمینان حاصل کنید.

برخلاف تصور بسیاری از افراد، روش‌های مختلف شستشوی فرش توسط قالیشویی‌ها گران نیستند. از هر روشی که در قالیشویی مطمئن و معتبر برای شستن فرش استفاده شود، قطعا ارزان‌تر از جایگزین کردن فرش است. تقریبا تمام افرادی که فرش‌های خود را تعویض می‌کنند، اگر آن‌ها را به موقع و اصولی توسط متخصصان حرفه‌ای تمیز می‌کردند، می‌توانستند عمر آن‌ها را افزایش دهند.

۶- آلاینده‌ها و باکتری‌ها را به طور کامل از بین ببرید

تمیز کردن عمیق فرش شما تنها راه از بین بردن تمام آلودگی‌ها و باکتری‌های موجود در آن است. از ۵ روش تمیزکاری که توسط متخصصان تایید شده است، ۴ روش مربوط به نگهداری و ۱ روش برای ترمیم در نظر گرفته شود. این روش، تمیز کردن با بخار است که قالیشویی‌های حرفه‌ای برای پاک کردن آلودگی‌ها، آلرژن‌ها و باکتری‌ها از آن استفاده می‌کنند. فرش‌ها محل تجمع گرد و غبار ، مواد حساسیت‌زا و باکتری‌ها هستند که اگر به درستی تمیز نشوند، نه تنها بر روی بافت و ترکیب فرش‌ها تاثیر می‌گذارند، بلکه منجر به تشدید برخی از بیماری‌ها مانند آسم می‌شوند. اگرچه استفاده از جاروبرقی برای از بین بردن برخی از این آلاینده‌ها مفید است، اما تمام آلاینده‌ها را از بین نمی‌برد و در نتیجه کافی نیست. برای از بین بردن موثر آلاینده‌های مضر با دانش تخصصی خود، به قالیشویی مطمئن و معتبر فرش اعتماد کنید.

۷- در زمان و هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنید

تمیزکاری کامل فرش‌ها در خانه کاری طاقت فرسا و زمان‌بر است. با استفاده از آخرین تجهیزات، قالیشویی‌های حرفه‌ای می‌دانند که کار تمیز کردن را چگونه به طور موثرتری انجام دهند؛ به طوری که انجام کاری مشابه برای همان نتیجه در خانه، ممکن است نیاز به ساعت‌ها تلاش از جانب شما داشته باشد! علاوه بر این، با اعتماد به قالیشویی مطمئن و معتبر آنلاین برای شستشوی فرش، می‌‌توانید در زمان خود بیش از پیش صرفه‌جویی کرده و هزینه‌های اضافی از جمله هزینه‌های رفت و آمد را از بین ببرید.

۸- از دانش تخصصی قالیشویی مطمئن و معتبر بهره‌مند شوید

داشتن دانش عملی در مورد مشخصات هر نوع فرش ضروری است. به عنوان مثال، هر یک از فرش‌ها کیفیت، ضخامت و بافت متفاوت داشته و برای تمیز شدن به روشی خاص نیاز دارند. هنگامی که شما از خدمات حرفه‌ای قالیشویی‌ها برای تمیز کردن فرش بهره‌مند می‌شوید، آن‌ها با توجه به ویژگی‌ها و حتی نوع کثیفی فرش و قالی، مناسب‌ترین و بهترین روش را برای تمیز کردن انتخاب کرده و خطر آسیب رسیدن به آن را بسیار کاهش می‌‌دهند.

برای از بین بردن موثر همه‌ی آلودگی‌ها، لکه‌ها، باکتری‌ها و مواد آلرژی‌زا که در اعماق الیاف فرش شما پنهان شده‌اند، شما به ابزارهای ویژه‌ای نیاز دارید که بتوانند فرش را به حالت اولیه برگردانند. یک فرش بزرگ را فقط می‌توان با کمک ابزار حرفه‌ای شستشوی فرش به طور عمقی تمیز کرد. برای این کار به شما پیشنهاد می‌کنیم، فرش خود را به یک قالیشویی مطمئن و معتبر بسپارید.

با اپلیکیشن خدمات منزل اسپارد به بهترین و حرفه‌ای‌ترین متخصصین خدماتی در هر ساعت از شبانه‌روز دسترسی پیدا کنید: