به خدمات منزل حرفه‌ای و مطمئن نیاز دارید؟

برای داشتن چند گیاه خانگی یا چند نوع سبزی‌ معطر کنار غذا، همیشه به زمین زراعتی و باغبانی نیاز نیست. می‌توانیم در خانه یک باغ خانگی کوچک برای خودمان داشته باشیم و در آن گیاهان معطر و سبزی‌های تازه پرورش دهیم.

‌همه‌ی گیاهان برای رشد و زندگی به دو فاکتور مهم نیاز دارند: نور خورشید و زهکشی مناسب.

پس نگهداری گیاه در جایی که نمی‌توان خاک آن را عوض یا تقویت کرد، باعث رنجور شدن و در نتیجه خشک شدن گلدان می‌شود. بنابراین گلدانی را انتخاب کنید که مخصوص نصب در کنار پنجره‌ست و فضای مناسبی برای نگهداری خاک و عبور آب دارد. نور خورشید نیز برای رشد گیاه لازم است اما نوری که به صورت زمانبندی شده به گیاه بتابد. قرار گرفتن گیاه به مدت شش ساعت در معرض نور، ایده‌آل‌ترین زمان ممکن است.

اگر در این زمینه تازه‌کار هستید، گیاهان زیر می‌توانند نقطه‌ی خوبی برای شروع باشند:

رزماری

بویی فوق‌العاده همراه با ظاهری زیبا اما درونی سرسخت. این‌ها همه از ویژگی‌های رزماری است. بهتر است ریشه‌های گیاه خشک بمانند اما خود گیاه را باید در هوای مرطوب نگه داشت. پس از آن‌جایی که هوای خانه معمولا رطوبت کمتری دارد، گهگاهی خاک آن را مرطوب کنید.

پونه کوهی

برگ پونه‌ی کوهی تازه می‌تواند عضو جدیدی از سالاد شما باشد. پونه‌ی تازه نسبت به نوع خشک شده‌ی آن که بیش‌تر به‌صورت ادویه کاربرد دارد، طعم ملایم‌تری دارد. پونه را جایی کشت دهید که مطمئن هستید آفتاب‌گیر خوبی دارد.

مریم گلی

این گیاه خانگی، در کنار خواص درمانی بی‌نظیری که دارد، گلدان آن می‌تواند قسمتی از چیدمان میز غذاخوری شما باشد. از خود مریم گلی نیز برای تزئین روی غذا و انواع سوپ استفاده کنید.

نعنا یکی از گزینه‌های خوبی‌ست که می‌توانید در گلدان آن را بکارید و پرورش دهید.

نعنا

با کاشتن این گیاه  رنگ و بویی بی‌نظیر در منزلتان ایجاد کنید. بی‌شک اگر حتی یک انتخاب برای نگهداری گیاه داشته باشید، نعنا بهترین و مناسب‌ترین گزینه است. سعی کنید هنگام انتخاب بذر، بیش‌تر از میان بذرهای گیاهان معطر و طعم‌دهنده انتخاب کنید.

حالا نوبت شماست. قبلا سبزی‌کاری یا باغبانی را امتحان کردید؟ از تجربه‌هایتان برایمان بگویید.

яндекс

با اپلیکیشن خدمات منزل اسپارد به بهترین و حرفه‌ای‌ترین متخصصین خدماتی در هر ساعت از شبانه‌روز دسترسی پیدا کنید: