به خدمات منزل حرفه‌ای و مطمئن نیاز دارید؟

تصور کنید در تعطیلات به سر می‌برید. در اتاق هتل، در حالی‌که روی صندلی نشسته‌اید منظره بیرون پنجره را نگاه می‌کنید و در فکرهای خود غرق شده‌اید که ناگهان مردی بیرون از پنجره ظاهر می‌شود!
احتمالا جیغ کوتاهی می‌کشید ولی به جای درخواست کمک، به سرعت متوجه می‌شوید کسی که از پشت پنجره به شما سلام می‌کند، نه قاتل است و نه سارق. او تنها دارد به وظیفه‌اش عمل می‌کند. چه وظیفه‌ای؟ نماشویی برج!

شستشوی پنجره‌ها کاری خسته‌کننده و وقت‌گیر است اما چه بخواهید، چه نخواهید باید یک روتین منظم برای شستن پنجره‌ها داشته باشید. البته شستشوی پنجره‌های خانه شما نسبتا آسان است اما هنگامی که صدها متر بالاتر از سطح زمین قرار دارید، شستشوی پنجره‌ها سخت‌تر خواهد شد.
بنابراین، شستشوی پنجره و شیشه‌های بیرونی برج‌های بلند و آسمان‌خراش‌ها (یکی از خطرناک‌ترین شغل‌های جهان) چگونه انجام می‌شود؟

تجهیزات لازم برای نماشویی برج

از آن‌جایی که نیروهای نماشویی باید شستشوی نمای برج را در ارتفاع زیادی انجام دهند برای شستشوی پنجره‌ها باید از ابراز و تجهیزاتی استفاده کنند که هم ایمنی آن‌ها را تامین کند و هم قابل حمل باشد. بنابراین تجهیزاتی مانند طناب محافظ، طناب ایمنی، قلاب مخصوص و سیستم فرود در کنار مواد شوینده و دستگاه‌های مخصوص شستشو مانند واترجت، واتر سندبلاست و… لازم است.

شستشوی نمای برج به کمک طناب، اصطلاحا «راپل کاری» نام دارد. طناب راپل نوعی طناب مخصوص است که مقاومت بالایی دارد و برای کار در ارتفاع و یا در ورزش‌هایی مانند صخره‌نوردی و کوهنوردی کاربرد دارد. اگر تا به حال عملیات نماشویی با طناب را از نزدیک دیده باشید، حتما متوجه شده‌اید که بعد از اتمام شستشوی پنجره‌های یک طبقه، نیروی نماشویی برای کم کردن ارتفاع به اندازه یک طبقه به سمت پایین رها می‌شود. در واقع آزاد سازی طناب از قلاب، هر بار به اندازه فاصله بین دو طبقه است که قبل از شروع عملیات نماشویی تنظیم می‌شود.

پیشرفت تجهیزات و روش‌های نماشویی برج

در ابتدا، تنها روشی که برای تمیز کردن پنجره‌ها وجود داشت همان روش قدیمی و خطرناک ایستادن در قاب پنجره بود. اما به زودی تجهیزات مختلفی برای نماشویی معرفی شدند و مورد استفاده قرار گرفتند. تجهیزاتی مانند کمربندهای چرمی که به قلاب متصل می‌شدند و فرد را معلق در هوا نگه می‌داشتند. با گذشت زمان، تجهیزات ایمن‌تری ساخته شدند تا کوچکترین خطری نیروی نماشویی را تهدید نکند.

امروزه روش‌های مختلفی برای نماشویی وجود دارد. فرقی ندارد شستشوی نمای ساختمان‌های قدیمی آجری باشد یا برج‌ها و آسمان‌خراش‌ها. روش‌های متنوع و امنی مانند نصب داربست، راپل‌کاری، شستشو با واتر جت، واتر سندبلاست و… وجود دارد که کار شستشوی نما را بسیار آسان کرده‌اند.

چالش‌های نماشویی برج

به هر حال باید پذیرفت کار کردن در ارتفاع حتی با پیشرفته‌ترین تجهیزات هنوز کاری سخت و پراسترس به حساب می‌آید. اما به جز سخت بودن عملیات نماشویی و شستشوی پنجره‌ها در ارتفاع، چالش‌های دیگری نیز وجود دارد. اتفاقات غیرمترقبه مختلفی است که ممکن است در ارتفاع پیش بیاید یکی از این چالش‌ها، باد و جریان هواست. اتفاقی که در ارتفاع می‌تواند یک موقعیت خاص و اضطراری ایجاد کند. به غیر از باد، نماشویی آسمان‌خراش‌ها ممکن است با حضور مهمان‌های ناخوانده‌ای مثل پرندگان همراه شود!

نماشویی برج اگر چه کار سخت و زمان‌بری به نظر می‌رسد اما در مورد ساختمان‌هایی با تعداد طبقات کمتر عملیات نماشویی به سادگی و در زمان کوتاه‌تری انجام می‌شود. پس اگر فکر می‌کنید ساختمان شما به خدمات نماشویی نیاز دارد، همین حالا کار شستشوی نما و پنجره‌های بیرونی را به یک شرکت خدماتی معتبر بسپارید!

reliable fake id website

با اپلیکیشن خدمات منزل اسپارد به بهترین و حرفه‌ای‌ترین متخصصین خدماتی در هر ساعت از شبانه‌روز دسترسی پیدا کنید: