به خدمات منزل حرفه‌ای و مطمئن نیاز دارید؟

اگر تا به حال به کشورهای آمریکای جنوبی سفر کرده باشید و یا عکس‌های از این کشورها را در اینترنت دیده باشید، حتما تصاویری از خانه‌های رنگارنگ‌شان را دیده‌اید. نقاشی نمای ساختمان در بسیاری از فرهنگ‌ها و کشورها امری کاملا ذوقی و سلیقه‌ای است و هویت جالب و سرزنده‌ای به شهر می‌دهد. در تهران اما، وضع به گونه دیگری است!

شستشو و نقاشی نما با رنگ‌های خنثی هر چند ساختمان ما را شبیه به یکی از هزاران خانه‌ای که در شهر است می‌کند، اما به هر حال رسیدگی و ترمیم آن ضروری است. همان‌طور که مشخص است هزینه نماشویی ساختمان نسبت به نقاشی نما کمتر است، اما این‌که هر کدام در چه حدود قیمتی قرار دارند و تشخیص آن‌که بهترین روش برای ترمیم وضعیت نمای ساختمان چیست، مطلبی است که امروز درباره آن حرف می‌زنیم. با ما همراه باشید.

نقاشی نمای ساختمان

نمای خانه‌ای رنگارنگ در محله لا بوکا در بوئنوس آیرس/ آرژانتین.

نماشویی ساختمان چیست؟

نماشویی به صورت خلاصه همان شستشوی نمای بیرونی ساختمان است که ممکن است به روش‌های مختلفی مانند نماشویی با داربست، نماشویی با راپل و طناب و یا با دستگاه واتر جت و واتر سند بلاست انجام شود. در شهرهای آلوده و پر گرد و غبار مثل شهرهای صنعتی تهران و اصفهان، لازم است ساختمان‌ها و برج‌ها بلند در فواصل زمانی کوتاه‌تری شستشوی نمای آن‌ها انجام شود.

مزایای نماشویی

بیشتر از آن‌که بخواهیم درباره مزایا یا هزینه نماشویی صحبت کنیم، باید بدانیم که نماشویی ساختمان یک ضرورت است. به خصوص در مورد ساختمان‌هایی که در مرکز شهر واقع شده‌اند. نمای ساختمان به نوعی ویترین ساختمان است و اگر درباره نماشویی ساختمان‌های تجاری-اداری و از همه مهم‌تر مراکز خرید به موقع اقدام نکنید، جلوه خوبی در برابر شرکای تجاری، مراجعین و مشتریان نخواهد داشت. اما از مزایای نماشویی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • تمیزی و نظافت فوق‌العاده نمای ساختمان
  • افزایش دوام و عمر نمای ساختمان
  • ترمیم درزها و شکستگی‌ها و آثار آلودگی
  • محکم کردن پیچ و رولپلاک سنگ‌ها

هزینه نماشویی چگونه مشخص می‌شود؟

قبلا به صورت مفصل درباره عوامل موثر در برآورد هزینه نماشویی صحبت کرده‌ایم، اما در یک نگاه کلی و اجمالی موارد زیر در برآورد هزینه نماشویی تاثیرگذار هستند:

  • روش شستشوی نما
  • تعیین متراژ نما و ارتفاع ساختمان
  • بررسی میزان آسیب‌دیدگی نما و اقدامات لازم برای ترمیم

مثلا در مورد روش نماشویی، هزینه شستشو با واتر جت یا واترسند بلاست و یا نماشویی دستی به کمک مواد شوینده و راپل یا داربست هر کدام تعرفه مشخصی دارند. همچنین هر چه ارتفاع ساختمان بیشتر باشد هم به مساحت نما اضافه می‌شود و هم به تجهیزات بیشتری برای راپل کاری نیاز است که هر کدام از این موارد هزینه نهایی را تحت‌تاثیر قرار می‌دهند.

نقاشی نمای ساختمان چیست؟

نمای ساختمان‌های غیر سنگی مثل نماهای سیمانی، آجری و کنیتکس چه قبلا رنگ خورده باشند چه نه، بعد از مدتی در برابر آفتاب و در مجاورت آلودگی‌های مختلف زیبایی اولیه خود را از دست می‌دهند و دچار ریزش و سیاهی می‌شوند. در چنین شرایطی نمای ساختمان به بازسازی و نقاشی مجدد نیاز دارد.

هزینه‌های نقاشی نمای ساختمان

به خاطر داشته باشید برای نقاشی ساختمان لازم است عملیات زیرسازی انجام بگیرد. این به آن معناست که قبل از نقاشی نمای ساختمان باید نماشویی صورت بگیرد. به کمک نماشویی آلودگی‌ها کاملا از بین می‌روند و تکه‌های رنگ از ساختمان جدا شده و نمای ساختمان برای رنگ جدید آماده می‌شود. البته تشخیص نوع نماشویی و ترمیم نما همه و همه بعد از بازدید نقاش ساختمان از نما مشخص می‌شود.

از آن‌جایی که هزینه نماشویی ساختمان بسیار کمتر از نقاشی نما است، تصمیم‌گیری آن که نمای ساختمان شما به رنگ نیاز دارد یا خیر را باید به متخصص نقاشی و افراد خبره بسپارید. گاهی زیبایی نمای ساختمان با نماشویی به آن بر می‌گردد اما گاهی لازم است حتما نمای ساختمان نقاشی و رنگ‌آمیزی شود. برای نقاشی نما، علاوه بر دستمزد نقاش و اجرت کار تیم نقاشی، هزینه خرید رنگ نیز به مبلغ نهایی اضافه می‌شود در صورتی که در مورد نماشویی چنین نیست و شما تنها دستمزد تیم نماشویی را پرداخت می‌کنید.

بسیار خب. تصمیم نهایی شما چیست؟ فکر می‌کنید برای نمای ساختمان شما، نقاشی ساختمانی بهتر است یا نماشویی؟ به خاطر داشته باشید متخصصین نقاشی و نماشویی اسپارد کنار شما هستند تا به صورت کاملا رایگان به شما برای ترمیم نمای ساختمان مشاوره بدهند. کافی است تلفنتان را بردارید و سفارش نماشویی یا نقاشی ساختمان ثبت کنید.

با اپلیکیشن خدمات منزل اسپارد به بهترین و حرفه‌ای‌ترین متخصصین خدماتی در هر ساعت از شبانه‌روز دسترسی پیدا کنید: