به خدمات منزل حرفه‌ای و مطمئن نیاز دارید؟

چه خانه‌تکانی آخر سال باشد و چه نظافت دوره‌ای خانه، خانه‌تکانی همیشه با استرس و خستگی همراه است. هرچند شرکت‌های معتبری هستند که خدمات خانه‌تکانی و نظافت منزل را با اعزام نیروی کاربلد خدماتی ارائه می‌دهند، اما بد نیست بدانید همین روتین خانه‌تکانی می‌تواند روی سلامت شما تاثیرگذار باشد. بنابراین اگر فرصتش را دارید، گاهی آستین‌ها را بالا بزنید و سراغ یک خانه‌تکانی جانانه بروید!

خانه‌تکانی ضد استرس است

به‌هم‌ریختگی و شلوغ بودن خانه روی آرامش اعضای خانواده تاثیرگذار است. بنابراین تعجب نخواهید کرد اگر بگوییم خانه‌تکانی می‌تواند تا بیست درصد از میزان استرس شما کم کند. البته برای دستیابی به چنین نتیجه‌ای باید حداقل بیست دقیقه خانه را نظافت کنید. استفاده از شوینده‌هایی با عطر لیمو کمک می‌کند این اتفاق سریع‌تر رخ دهد. بوی لیمو هم استرس را کاهش می‌دهد و هم روی حس و حال دیگران تاثیر مثبتی می‌گذارد.

یک نفس راحت با خانه‌تکانی!

اگر شما هم دچار حساسیت‌های بهاره می‌شوید، باید بدانید گرده گل و گیاه تنها عاملان آلرژی نیستند. گرد و غبار، حضور پرندگان و حیوانات خانگی به خصوص در کودکان آلرژی را چندبرابر می‌کند. وقتی خانه‌تکانی می‌کنید، دیگر خبری از گرد و غبار نیست و راحت‌تر تنفس می‌کنید.

یک نفس راحت با خانه‌تکانی

خانه‌تکانی روی حال و هوای شما تاثیر می‌گذارد

بالاخره وقتی برای آخرین بار کف را تِی می‌زنید و خانه‌تکانی تمام می‌شود، با این‌که احتمالا خسته و بی‌انرژی هستید اما حس و حال فوق‌العاده‌ای دارید. لذت قدم زدن در خانه‌ای تمیز و مرتب چیزی است که دوست دارید همیشگی باشد. نتیجه یک تحقیق علمی نشان داده زنان شاغلی که خانه‌هایشان را با صفاتی نظیر نامرتب، به هم‌ریخته، شلوغ و استرس‌زا توصیف می‌کنند نسبت به دیگران، بیشتر کسل و بی‌حوصله هستند. اتفاقی که به خستگی بیشتر در محیط کار می‌انجامد.
در مقابل، زنانی که نظافت خانه را مدیریت می‌کنند در محیط کار حس و حال بهتری دارند.

خانه‌تکانی کنید و کالری بسوزانید

خانه‌تکانی کنید و کالری بسوزانید!

هنگام خانه‌تکانی بدون آن‌که خودتان متوجه باشید، درگیر یک فعالیت بدنی فشرده و پر تحرک می‌شوید که به نوعی ورزش به حساب می‌آید. در لیستی که در ادامه آورده‌ایم، میزان کالری‌ای که در نیم‌ساعت فعالیت سوزانده می‌شود به صورت تقریبی محاسبه شده است:

 • تی زدن کف: ۸۷ کالری برای خانم‌ها و ۱۰۲ کالری برای آقایان
 • جارو کشیدن: ۹۴ کالری برای خانم‌ها و ۱۱۱ کالری برای آقایان
 • گردگیری مبلمان: ۵۷ کالری برای خانم‌ها و ۶۶ کالری برای آقایان
 • ظرفشویی: ۴۹ کالری برای خانم‌ها و ۵۸ کالری برای آقایان
 • مرتب کردن اتاق‌ها: ۱۸۹ کالری برای خانم‌ها و ۲۲۳ کالری برای آقایان
 • تمیز کردن حمام: ۱۰۶ کالری برای خانم‌ها و ۱۲۴ کالری برای آقایان
 • شستشوی شیشه‌ها: ۱۲۶ کالری برای خانم‌ها و ۱۴۹ کالری برای آقایان
 • جابه‌جایی وسایل: ۱۸۹ کالری برای خانم‌ها و ۲۲۱ کالری برای آقایان
 • جارو زدن ورودی حیاط: ۱۱۳ کالری برای خانم‌ها و ۱۳۳ کالری برای آقایان
 • آب دادن به باغچه: ۵۷ کالری برای خانم‌ها و ۶۶ کالری برای آقایان
 • شستشوی ماشین: ۷۶ کالری برای خانم‌ها و ۸۹ کالری برای آقایان

خانه‌تکانی کمک می‌کند بهتر بخوابید

خانه‌تکانی کمک می‌کند بهتر بخوابید

شب‌ها نمی‌توانید راحت بخوابید؟ دنبال قرص خواب نباشد. کسانی که هر روز صبح تختشان را مرتب می‌کنند، ۱۹ درصد کمتر از سایرین مشکل خواب دارند. به هر حال وقتی می‌دانید شب، تخت‌خوابی مرتب با ملحفه‌هایی تمیز در انتظار شماست، خوابیدن بیشتر می‌چسبد!

در کنار همه فوایدی که گفتیم موارد دیگری چون پیشگیری از بیماری‌های فصلی، افزایش سلامت قلب، تمرکز بیشتر در محیط کار، تاثیرگذاری برای داشتن رژیم غذایی سالم و امنیت بیشتر کودکان در برابر زمین خوردن در خانه را هم اضافه کنید. امیدواریم بعد از خواندن این مطلب به حد کافی ترغیب شده باشید تا نظافت خانه را از همین لحظه شروع کنید!

با اپلیکیشن خدمات منزل اسپارد به بهترین و حرفه‌ای‌ترین متخصصین خدماتی در هر ساعت از شبانه‌روز دسترسی پیدا کنید: