به خدمات منزل حرفه‌ای و مطمئن نیاز دارید؟

همان‌طور که از اسمش پیداست، سنگسابی سرویسی‌ است که در آن به کمک دستگاه ساب‌زنی تمام جرم و آلودگی‌ها از روی سنگ برداشته می‌شود. فرقی نمی‌کند جنس کف از چه نوع سنگی باشد، سنگسابی برای انواع سطوح و انواع سنگ‌ها انجام می‌شود.

تاریخچه سنگسابی

خدمات سنگسابی چند سالی است که رونق گرفته و جزء سرویس‌های پرطرفدار خانه‌داری به حساب می‌آید. پیش از ابداع روش‌های مختلف سنگسابی با دستگاه، سابیدن سنگ با دست و برای کاخ‌ها و بناهای حکومتی انجام می‌شد. کاری که به تنهایی یک شغل و حرفه به حساب نمی‌آمد اما توسط سنگ‌کاران در آن زمان انجام می‌شد. از زمانی که سنگ و موزاییک جای خود را به عنوان کفپوش در اکثر خانه‌ها پیدا کردند، نیاز به خدمات کفسابی نیز بیشتر احساس شد.

سنگسابی چیست؟

ساب سنگ، کفسابی و سنگسابی همه به خدماتی اشاره می‌کند که در آن به کمک دستگاه ساب زن، لایه‌ای به ضخامت یک یا دو میلی‌متر از روی سطحِ خراشیده و آسیب‌دیده‌ی سنگ برداشته می‌شود تا دوباره تمیز و درخشان شود. از طرفی با گذشت زمان به خصوص در محل‌های پر رفت و آمد مانند پاساژها و مراکز اداری تجاری، سنگ دارای پستی و بلندی می‌شود. بعد از عملیات سنگسابی، سطح دوباره تمیز و یکدست می‌شود.

به صورت خلاصه، سنگسابی در موارد زیر کاربرد دارد:

  • رفع پستی و بلندی‌های سنگ
  • از بین بردن جای لکه‌های اسیدی مانند آبلیمو و سرکه
  • ترمیم فضای خالی بین سنگ‌ها
  • ترمیم حفره‌های ایجاد شده داخل سنگ
  • رفع آلودگی‌ها و لایه کدر روی سنگ
  • ترمیم سنگ‌های قدیمی و شکسته

روش‌های مختلف سنگسابی

با پیشرفت خدمات سنگسابی و به کارگیری تجهیزات جدید برای ساب زدن سنگ‌ها، روش‌های مختلفی برای سنگسابی ابداع شد که هر کدام مزایا و قیمت مخصوص به خودشان را دارند. طبق بودجه و انتظار شما از نتیجه خدمات سنگسابی و همچنین مشورت با نیروی کاربلد سنگسابی می‌توانید از بین روش‌های مختلف زیر انتخاب کنید:

  • سنگسابی ایتالیایی
  • سنگسابی نانو
  • سنگسابی معمولی
  • رزین‌سابی (برای ترمیم سنگ)

قبلا در مورد هزینه و قیمت سنگسابی نوشته‌ایم اما به خاطر داشته باشید هزینه سنگسابی وابسته به عوامل متعددی‌ست و تنها یکی از این عوامل، روش سنگسابی‌ست. متراژ کف، نوع سنگ، میزان سختی سنگ و حتی تعداد زوایا و تعداد گوشه‌های اتاق نیز در برآورد قیمت نهایی موثر است.

کفساب خوب را چطور شناسایی کنیم؟

بهترین رزومه یک نیروی ماهر کفسابی تجربه و نمونه کارهای قبلی اوست. یک ساب‌زن حرفه‌ای، قبل از قبول و شروع سفارش سنگسابی، از محل بازدید می‌کند و به تمام سوالات و دغدغه‌های شما با دقت و با واقع‌نگری پاسخ می‌دهد. تجهیزات و دستگاه‌های به‌روز سنگسابی را داراست و با توجه به نوع کنتور برق خانه شما از دستگاه سنگسابی متناسب با آن (دستگاه تک‌فاز یا دستگاه سه‌فاز) استفاده می‌کند. همچنین هزینه نهایی سنگسابی را قبل از شروع سفارش برآورد کرده و به شما اعلام می‌کند.

نکاتی که گفته شد به شما در به دست آوردن یک آشنایی نسبی درباره خدمات سنگسابی کمک می‌کند. اگر احساس می‌کنید به سرویس کفسابی نیاز دارید، یک پیشنهاد خوب برای شما داریم. به کمک سرویس‌های آنلاین اپلیکیشن‌های خدمات خانگی می‌توانید در عرض چند ثانیه سفارش سنگسابی ثبت کنید تا به دست نیروهای متخصص حوزه سنگسابی برسد.

با اپلیکیشن خدمات منزل اسپارد به بهترین و حرفه‌ای‌ترین متخصصین خدماتی در هر ساعت از شبانه‌روز دسترسی پیدا کنید: