به خدمات منزل حرفه‌ای و مطمئن نیاز دارید؟

پرده زبرا یکی از انواع جدید پرده است که راه خود را به خانه‌های مدرن و امروزی پیدا کرده است. ساختار پرده زبرا ترکیبی از پارچه و تور است که به صورت نوارهای موازی به هم متصل شده‌اند. به کمک این پرده‌های کرکره‌ای و راه راه می‌توان به راحتی مقدار نور ورودی را تنظیم کرد. اما به هر حال، هر پرده‌ای نیاز به گردگیری و شستشو دارد. سرویس‌ معتبر پرده‌شویی یکی از گزینه‌هایی‌ست که می‌توانید برای شستشوی پرده زبرا و انواع دیگر پرده‌های پارچه‌ای به سراغش بروید. در کنار سرویس‌های پرده‌شویی، نظافت هفتگی و ماهانه پرده زبرا در خانه نیز نباید فراموش شود تا پرده‌ها برای مدت طولانی‌تری ظاهر و زیبایی خود را حفظ کنند.

شستشوی پرده زبرا باید هر چند وقت یکبار انجام شود؟

در طراحی پرده‌های زبرا از تور و پارچه استفاده شده است. به همین دلیل هر سه ماه یکبار پرده باید تمیز شود. این شستشو باعث می‌شود جرم و گرد و غبار در بین نوارهای پرده باقی نماند و در نتیجه هم از عوارضی مانند آلرژی و حساسیت مصون می‌مانید و هم پرده تمیز می‌ماند. اما شستشوی هفتگی و ماهانه را هم نباید فراموش نکرد.

شستشوی پرده زبرا باید هر چند وقت یکبار انجام شود

شستشوی هفتگی پرده زبرا

تمیز کردن هفتگی پرده زبرا از این نظر اهمیت دارد که گرد و غبار و آلودگی‌ها روی هم جمع نخواهند شد. پس آخرهفته‌ها تنها یک تمیزکاری سطحی انجام دهید. برای این کار، بدون نیاز به باز کردن پرده به کمک بخارشوی یا کمی شامپو فرش پرده را تمیز کنید. دقت کنید درجه بخارشوی به بافت پرده آسیب نزند. همچنین در مورد شامپو فرش، ابتدا روی یک قسمت کوچک از پرده آن را تست کنید.

شستشوی فصلی پرده زبرا

اگر شستشوی پرده را هر هفته یا هر دو هفته یکبار انجام دهید، ممکن است دیرتر احساس کنید پرده شما به یک شستشوی اساسی نیاز دارد. با این وجود بهتر است در پایان هر فصل یا هر شش ماه یک بار پرده از پایه‌های نگهدارنده قاب جدا شود. سپس پرده را در یک سطح صاف قرار دهید. به کمک مواد شوینده غیر آنزیمی و غیر اسیدی مخصوصی که برای شستشوی پرده وجود دارند، پرده را تمیز کنید. در انتها با فشار آب کم، پرده را آبکشی کنید و جایی به صورت ایستاده قرار دهید تا خشک شود. دوباره پرده را در قاب نصب کنید.

شستشوی پرده زبرا در آپارتمان کمی دشوار است. توصیه می‌کنیم این کار توسط کارخانه‌های حرفه‌ای پرده‌شویی انجام شود و با این کار دیگر نیازی نیست خودتان پرده را جدا یا نصب کنید. جدا کردن پرده و نصب مجدد آن بعد از شستشو توسط نیروی ماهر پرده‌شویی انجام خواهد شد.

با اپلیکیشن خدمات منزل اسپارد به بهترین و حرفه‌ای‌ترین متخصصین خدماتی در هر ساعت از شبانه‌روز دسترسی پیدا کنید: