به خدمات منزل حرفه‌ای و مطمئن نیاز دارید؟

نقاشی ساختمانی یکی از کارهایی است که ممکن است هر چند سال یک بار به آن نیاز پیدا کنید. اما با این وجود پیدا کردن یک تیم نقاشی متعهد و حرفه‌ای با در نظر گرفتن اجرت کار پایین، کمی سخت به نظر می‌رسد. در این مطلب با تمامی مواردی که بر روی هزینه نهایی سفارش نقاشی ساختمانی تاثیر می‌گذارند، آشنا خواهید شد. با ما همراه باشید.

اجرت کار نقاش با توجه به مساحت

اجرت کار نقاش در پایان نقاشی ساختمان، بر اساس مجموع متراژ دیوارها و سقف محاسبه می‌شود. در واقع نقاش بعد از بازدید از محل هزینه واحد نقاشی را بر اساس هر متر مربع به شما اعلام می‌کند. برای محاسبه مساحت دیوارها، کافی است طول و عرض هر دیوار را اندازه بگیرید و در هم ضرب کنید. برای مساحت سقف نیز مساحت کف اتاق را محاسبه کنید. در پایان اعداد به دست آمده را با هم جمع کنید و در نرخ واحد نقاشی ضرب کنید تا هزینه نقاشی ساختمان محاسبه شود.

به خاطر داشته باشید مساحت در و پنجره را نباید به مجموع اعداد اضافه کنید. بلکه مساحت و تعداد آن‌ها را به صورت جداگانه محاسبه کنید چرا که هزینه نقاشی در و پنجره متفاوت است.

هزینه نقاشی ساختمان‌های قدیمی

اجرت کار نقاش برای نقاشی ساختمان‌های قدیمی در مقایسه با ساختمان‌ها و آپارتمان‌های نوساز بیشتر است. دلیل آن این است که قبل از شروع نقاشی دیوارهای ساختمان‌های قدیمی، عملیات زیرسازی، همسان کردن و آماده‌سازی بافت زیری دیوار باید انجام شود. با انجام عملیات زیرسازی، دیوار برای نقاشی آماده خواهد شد. از آن‌جایی که زیرسازی دیوارهای قدیمی زمان‌بر و حساس‌تر است و بایستی به خوبی انجام گیرد، هزینه نقاشی ساختمان‌های قدیمی بیشتر از ساختمان‌های دیگر خواهد شد.

نرخ نقاشی ساختمان در فصول مختلف سال

فصول مختلف سال و مناسبت‌ها نیز تا حدودی بر اجرت کار نقاشی ساختمان تاثیر می‌گذارند. در تعطیلات عید یا تعطیلات تابستان، تعداد سفارش‌های تقاشی افزایش می‌یابد. در این ایام، به دلیل تعداد زیادی سفارش‌های نقاشی معمولا پیدا کردن نقاش خوب و حرفه‌ای سخت می‌شود مگر آن‌که از چند ماه قبل برای آن برنامه‌ریزی کرده باشید. پس یکی از ترفندهایی که باعث کاهش هزینه‌های نقاشی ساختمان می‌شود، انتخاب فصل مناسب برای نقاشی است.

تاثیر نوع رنگ بر هزینه نقاشی ساختمان

رنگ‌های مختلفی برای نقاشی ساختمانی در بازار موجود است که با توجه به مزایا و سختی اجرای آن، هزینه‌های متفاوتی دارند. در بین انواع مختلف رنگ، هزینه خرید و اجرای رنگ روغن بیشتر است. اما همان‌طور که می‌دانید رنگ روغن یکی از انواع با دوام رنگ‌های ساختمانی است که هم ماندگاری بالایی دارد و هم در برابر رطوبت و شستشو مقاوم است. معمولا برای نقاشی دیوارهای خانه از رنگ روغن و برای نقاشی سقف از رنگ‌های آکرولیک استفاده می‌شود.

نظارت بر هزینه‌های نقاشی ساختمان

اتحادیه صنفی نقاشان ساختمانی، هر سال تعرفه‌های مصوب نقاشی را اعلام می‌کنند و تمام نقاش‌ها موظف هستند در حدود قیمت تعیین شده، اعلام نرخ کنند. در لیست قیمت‌ها، تمامی هزینه‌ها اعم از هزینه ایاب و ذهاب و کارهای جزئی‌تر مانند کارهای تعمیراتی و اصلاحی پیش‌بینی و ذکر شده است. شاید جالب باشد بدانید اجرت کار نقاش‌‌هایی که دارای کارت عضویت انجمن صنفی و گواهی‌نامه مهارت فنی و حرفه‌ای هستند از استادکارهایی که در انجمن عضو نیستند، بیشتر است و این افزایش دستمزد ناشی از مهارت بالای آن‌ها و تائید مهارتشان توسط انجمن صنفی است.

نظارت بر هزینه‌های نقاشی ساختمان

در پایان، باید بدانید عوامل مهم دیگری نیز وجود دارند که روی اجرت کار نقاش‌های ساختمانی تاثیرگذار است مانند مقدار رنگ، بافت دیوار، تعداد اتاق‌ها، تعداد نفرات تیم نقاشی ساختمان و غیره. اما در نهایت هزینه‌ای که به شما اعلام می‌شود نباید از محدوده قیمت اعلام شده توسط انجمن صنفی بیشتر باشد. اگر می‌خواهید بابت هزینه‌های نقاشی ساختمان مطمئن‌تر عمل کنید، می‌توانید از اپلیکیشن‌های آنلاین و معتبر خدماتی کمک بگیرید. با ثبت سفارش نقاشی از طریق این اپلیکیشن‌ها، مطمئن خواهید بود شرکت خدماتی بر روی هزینه اعلام شده توسط نقاش‌های مختلف نظارت دارد و کار شما با بهترین کیفیت و مناسب‌ترین قیمت انجام خواهد شد.

با اپلیکیشن خدمات منزل اسپارد به بهترین و حرفه‌ای‌ترین متخصصین خدماتی در هر ساعت از شبانه‌روز دسترسی پیدا کنید: