به خدمات منزل حرفه‌ای و مطمئن نیاز دارید؟

هنوز تا پایان سال زمان زیادی باقی است اما این چند ماه نیز به سرعت خواهد گذشت و دوباره با خانه‌تکانی دست به گریبان خواهیم شد. یکی از قسمت‌های سخت و پر دردسر خانه‌تکانی شستشوی پرده‌هاست. هر چند سرویس‌ها و خدمات پرده‌شویی زیادی در دسترس هستند که پرده‌های شما را با بهترین کیفیت در کارخانه‌های مجهز می‌شویند، اما اگر به هر دلیلی دوست دارید پرده‌ها را خودتان در خانه بشویید، راهنمای پرده‌شویی فوری در اختیار شماست!

مرحله اول پرده‌شویی، جدا کردن پرده‌ها

برای شستشوی پرده‌های پارچه‌ای، ابتدا باید از میله پرده جدا شوند. اما بعد از خارج کردن گیره‌ها از پرده، محل قرار گرفتن گیره‌ها را روی نوار پرده با لاک ناخن علامت‌گذاری کنید تا بعدا برای نصب مجدد پرده دچار مشکل نشوید. نصب گیره‌ها در جای قبلی خودشان باعث می‌شود فرم پرده بعد از شستشو و نصب به هم نخورد.
بعد از جدا کردن پرده به پشت پارچه نگاه کنید و اگر فکر می‌کنید در اثر تابش نور خورشید دچار پوسیدگی یا رنگ‌پریدگی شده بهتر است از شستشوی پرده صرف‌نظر کنید و پرده جدید خریداری کنید. هر چند می‌توانید با یک خشکشویی کاربلد نیز مشورت کنید. به خاطر داشته باشید شستشوی مجدد پرده‌های پوسیده تنها آن‌ها را نخ‌نماتر و آسیب‌پذیرتر خواهد کرد و احتمال پاره شدن آن وجود خواهد داشت.

شستشوی حلقه‌های میله‌پرده با سرکه

بعد از جدا کردن پرده، اگر احساس می‌کنید حلقه‌های میله‌پرده زنگ زده‌اند و به نظافت نیاز دارند، آن‌ها را هم از داخل میله جدا کنید. مخلوطی از آب و سرکه تهیه کنید و روی اجاق‌گاز بجوشانید. بعد از به جوش آمدن، حلقه‌ها را در آن قرار دهید تا آثار زنگ‌زدگی پاک شوند. اگر می‌خواهید پرده به آسانی روی میله‌پرده جابه‌جا شود، از صابون کمک بگیرید. کمی صابون به قسمت داخلی میله پرده بمالید تا گیره‌ها بعد از نصب به راحتی داخل آن حرکت کنند.

نحوه تنظیم برنامهٔ ماشین لباسشویی برای پرده‌شویی

برای شستشوی پرده حتما به جنس پارچهٔ پرده‌ای دقت کنید. ممکن است ماشین لباسشویی شما برنامهٔ خاصی برای شستشو آن داشته باشد که می‌توانید از آن استفاده کنید. اما به صورت کلی پرده‌ها باید در آب سرد و با دور آهسته شسته شوند. بعد از اتمام شستشو نیز نباید در ماشین لباسشویی بمانند. بهتر است هر چه سریع‌تر پرده را از محفظه ماشین لباسشویی خارج کنید و به صورت نمدار آویزان کنید تا هم چروک‌ها باز شود و هم فرم پرده حفظ شود.

گاهی هم به کمک کارخانه‌های پرده‌شویی نیاز است!

به خاطر داشته باشید تمام نکاتی که گفته شد برای شستشوی انواع ساده‌تر پرده مانند پرده‌های پارچه‌ای کاربرد دارند. شستشوی پرده‌های شید، زبرا یا لوردراپه را به هیچ‌وجه نمی‌توانید در خانه انجام دهید. حتی خشک‌شویی‌های مجهز نیز امکانات لازم برای شستن این پرده‌ها را در اختیار ندارند. در چنین شرایطی باید از کارخانه‌های معتبر و مکانیزه پرده‌شویی کمک گرفت. به کمک مواد شوینده مخصوص و دستگاه‌های مخصوص شستشوی انواع پرده‌های خاص، عملیات پرده‌شویی فوری و بدون دردسر انجام خواهد شد. از مزیت‌های ثبت سفارش پرده‌شویی در این کارخانه‌ها، حضور نیروی کاربلد پرده‌شویی برای باز کردن پرده و نصب مجدد آن بعد از شستشو خواهد بود. به این ترتیب دیگر زحمت بازکردن و نصب مجدد پرده خشکشویی شده با شما نخواهد بود!

با اپلیکیشن خدمات منزل اسپارد به بهترین و حرفه‌ای‌ترین متخصصین خدماتی در هر ساعت از شبانه‌روز دسترسی پیدا کنید: