به خدمات منزل حرفه‌ای و مطمئن نیاز دارید؟

بر خلاف تصور عموم افراد، شستشوی پرده‌های حریر سخت نیست. تمام آن‌چه که برای پرده شویی حریر به آن نیاز است، ابزار و شوینده‌های مناسب، کمی دقت، صبر و البته دانش شستشو است! وسایل شستشو را در خانه پیدا خواهید کرد، صبر و مراقبت نیز همراه شماست چرا که به تمیزی و سلامت پرده‌هایتان اهمیت می‌دهید. روش شستشو پرده را هم با خواندن این مطلب به دست می‌آورید. پس با ما همراه باشید.

مراحل پرده شویی حریر را با آب سرد شروع کنید

وان حمام را با آب سرد پر کنید و به ازای هر سه لیتر آب، یک پیمانه پودر صابون اضافه کنید. به خاطر بافت ظریف پرده‌های توری بهتر است از پودر ماشین لباسشویی یا پودر مخصوص شستشو با دست استفاده نکنید. آب گرم نیز باعث می‌شود پرده چروک شود و شکل اولیه خودش را از دست بدهد. بنابراین دمای آب را حتما کنترل کنید.

پرده حریر شما چقدر کثیف است؟

اگر آثار دوده و گرد و غبار روی پرده شما بیش از حد مشهود است، از نمک کمک بگیرید. قبل از اضافه کردن پودر صابون، کمی نمک در آب بریزید و پرده را به آرامی چنگ بزنید. با این کار دوده و آلودگی‌ها جذب نمک خواهند شد. همان‌طور که گفتیم حتما از آب سرد برای شستشو استفاده کنید. یکی دیگر از مزایای پرده شویی حریر با آب سرد در این است که پرده بعد از شستشو چرک مرده نخواهد شد.

به سفید کننده‌های شیمیایی نه بگویید!

اگر فکر می‌کنید پرده شما به حدی کثیف است که حتما به سفید کننده نیاز خواهد داشت، باز هم سراغ سفید کننده‌های شیمیایی نروید. سفید کننده‌های شیمیایی رنگ سفید پارچه را کدر می‌کنند و پارچه پرده بعد از شستشو دیگر آن رنگ و شکل سابق را نخواهد داشت. در عوض از سفید کننده‌های طبیعی مانند جوش شیرین استفاده کنید. به اندازه پودر صابون، جوش شیرین اضافه کنید و شستشو را ادامه دهید.

حالا نوبت به آبکشی پرده می‌رسد

اگر ماشین لباسشویی شما به خشک‌کن مجهز است، می‌توانید از دور آهسته خشک‌کن برای خشک کردن پرده استفاده کنید. اما در صورتی که احساس می‌کنید بافت پرده شما به قدری لطیف است که با این روش ممکن است آسیب ببیند، پرده‌ها را به آرامی آبکشی کنید و روی بند رخت بیندازید. بعد از مدتی پرده را به صورت نمدار آویزان کنید تا هم چروک نشود و هم فرم اولیه‌اش حفظ شود.

به خاطر داشته باشید روش شستشوی پرده به جنس آن بستگی دارد. پرده شویی حریر را می‌توان در خانه انجام داد اما شستشوی انواع دیگر پرده مانند پرده‌های مخمل یا پرده‌های زبرا باید توسط کارخانه‌ مطمئن پرده‌ شویی انجام شود. نیروهای کاربلد پرده شویی پرده‌های شما را به کارخانه منتقل می‌کنند و پرده شما با تجهیزات و شوینده‌های مناسب، شسته خواهد شد.

با اپلیکیشن خدمات منزل اسپارد به بهترین و حرفه‌ای‌ترین متخصصین خدماتی در هر ساعت از شبانه‌روز دسترسی پیدا کنید: