به خدمات منزل حرفه‌ای و مطمئن نیاز دارید؟

به کمک دستگاه ساب‌زنی سنگ و تجربه یک نیروی کاربلد و حرفه‌ای سنگسابی، سنگ‌های کف ساختمان دوباره براق و درخشان می‌شوند. سنگسابی به عملیاتی گفته می‌شود که طی آن لایه‌ای به ضخامت یک یا دو میلی‌متر از جرم و رسوبات روی سنگ، به کمک لقمه‌های دستگاه ساب‌زنی برداشته می‌شود و در نهایت سطحی تمیز، یکدست و براق خواهید داشت.

در مورد سرویس سنگسابی، ریزه‌کاری‌های زیادی وجود دارد که متخصص ماهر کفسابی حتما از آن‌ها آگاه است. اما لازم است شما نیز به عنوان مشتری و کارفرما بعد از ثبت سفارش سنگسابی، با این ریزه‌کاری‌ها آشنا باشید و تسلط بهتری روی کیفیت کار نیروی کف‌ساب پیدا کنید.

بررسی عمق خراشیدگی قبل از ساب زدن سنگ

قبل از شروع عملیات ساب زدن سنگ، نیروی کف‌ساب باید به عمق خراشیدگی‌های روی سنگ توجه کند. با گذشت زمان ممکن است سنگ آسیب‌هایی دیده باشد و آثار شکستگی، حفره و یا خط و شیار روی سنگ مشخص باشد. در چنین شرایطی متخصص کفسابی باید عمق خراشیدگی‌ها را برآورد کند. در صورتی که در بعضی نقاط ترک‌هایی با عمق یک تا سه میلی‌متر موجود است، قبل از سنگسابی این شکستگی‌ها باید ترمیم شوند. با ترمیم شکستگی، دیگر لازم نیست عملیات ساب زدن سنگ را تا یکدست شدن سطح سنگ با شکستگی‌های ایجاد شده روی سنگ ادامه داد و لایه نازک‌تری از روی سنگ برداشته خواهد شد.

یکدست شدن ارتفاع لبه‌ها بعد از ساب زدن سنگ

در انتهای سنگسابی، حتما لبه‌ی سنگ‌ها باید میزان شده باشند و همه در یک سطح قرار بگیرند. اختلاف سطح جزئی بین سنگ‌های کف باعث می‌شود علاوه بر ظاهر ناخوشایند، انعکاس نور نیز در سنگ در جهت‌های مختلف شکل بگیرد و درنهایت سنگ شفاف و براق به نظر نخواهد رسید. بنابراین در پایان عملیات ساب زدن سنگ، حتما به خوبی از کف بازدید کنید و به ارتفاع لبه‌ی سنگ‌ها دقت کنید.

جمع‌آوری پساب همزمان با عملیات ساب زدن سنگ

پسابی که هنگام سنگسابی ایجاد می‌شود نباید برای مدت زیادی در محل باقی بماند. چرا که خشک و سفت شدن پساب باعث می‌شود روی سنگ خشک و ماندگار شود. از طرفی بعد از جمع کردن پساب نباید در فاضلاب ریخته شود.

سابِ خیس ممکن است گمراهتان کند!

ساب زدن سنگ به کمک دستگاه ساب‌زنی خشک این مزیت را دارد که پودر و گرد و غبار ناشی از سنگسابی توسط دستگاه مکش هوا، جذب می‌شوند. بنابراین نمای به دست آمده در هر لحظه، همان نتیجه نهایی سنگسابی خواهد بود. اما در مورد دستگاههای ساب‌زنی خیس و همراه با آب‌پاشی، به دلیل انعکاس نور در آب ممکن است در مورد نیاز به کفسابی قسمتی از سطح، نیروی کفسابی گمراه شود. به خاطر داشته باشید در ساب زدنِ خیس، سطحی که می‌بینید کمی تیره‌تر از نتیجه نهایی کفسابی است.

استفاده از دستگاه سه‌فاز به جای تک‌فاز

در صورتی که کنتور برق شما سه‌فاز است، از متخصص کفسابی بخواهید ساب زدن سنگ‌ها را با دستگاه سه‌فاز انجام دهد. چر که نتیجه سنگسابی با دستگاه سه‌فاز قابل مقایسه با دستگاه تک‌فاز نیست. با دستگاه سه‌فاز، سنگسابی در مدت زمان کوتاه‌تر و با کیفیت بالاتر و هزینه کمتری انجام خواهد شد.

نکاتی که گفتیم حتما توسط نیروهای کاربلد و حرفه‌ای سنگسابی رعایت می‌شود، اما لازم است شما نیز به عنوان کارفرما از آن‌ها آگاهی داشته باشید تا بتوانید بر نحوه کار و عملکرد متخصص نظارت داشته باشید. بنابراین برای ساب زدن سنگ‌ها سراغ شرکت‌های مطمئن خدماتی بروید، چرا که تجربه تیم اجرایی تاثیر مستقیم روی نتیجه کفسابی خواهد گذاشت.

با اپلیکیشن خدمات منزل اسپارد به بهترین و حرفه‌ای‌ترین متخصصین خدماتی در هر ساعت از شبانه‌روز دسترسی پیدا کنید: