به خدمات منزل حرفه‌ای و مطمئن نیاز دارید؟

هرچه به اواخر سال بیشتر نزدیک می‌شویم، سفارش‌های قالیشویی نیز افزایش می‌یابند. به همین دلیل است که بعضی از ما زودتر به سراغ شستشوی فرش‌ها می‌رویم تا از شلوغی آخر سال در امان باشیم. جدا از زمانی که باید برای پیدا کردن بهترین قالیشویی بگذاریم، باید درباره‌ی روش شستشو هم مطمئن شویم. آیا شستشو با دستگاه‌های مکانیزه بهتر از شستشو با دست و مواد شوینده است؟

بهترین روش شستشو فرش در بهترین قالیشویی‌

با پیشرفت علم و تکنولوژی، شستشوی فرش نیز با گذشته تغییر فراوانی کرده است. دیگر خبری از قالیشویی به کمک پارو و شامپو فرش نیست. حتی در قالیشویی‌ها نیز استفاده از این روش منسوخ شده است. اما این موضوع به این معنی نیست که دیگر کار قالیشویی را از صفر تا صد به دستگاه‌های مکانیزه بسپاریم.

همان‌طور که قبلا در مورد ویژگی‌های یک قالیشویی ممتاز نوشتیم، یکی از نکاتی که هنگام انتخاب قالیشویی باید در ذهن داشته باشید مجهز بودن کارخانه به تجهیزات مختلف شستشو است. در عین حال کارخانه قالیشویی باید دارای نیروی انسانی حرفه‌ای و ماهر برای شستشوی انواع فرش‌های ظریف، دستبافت و ابریشیمی باشد.

نتیجه شستشوی مکانیزه فرش همیشه بهتر نیست!

شاید برایتان جالب باشد بدانید هنوز هیچ روش شستشو با دستگاهی برای فرش‌ها ابداع نشده است که ما را مطمئن کند که هیچ آسیبی به فرش وارد نمی‌شود. از آن‌جایی که فرش یکی از مهم‌ترین و بعضا گران‌ترین اجزای خانه‌های ماست، نمی‌خواهیم کوچک‌ترین آسیبی ببیند. پس اگر می‌خواهید فرش دستبافت یا فرش ماشینی ابریشمی‌تان را برای شستشو به قالیشویی بسپارید، از روش شستشو مطمئن شوید.

به‌خاطر داشته باشید در بعضی موارد شستشو با دستگاه ممکن است هم باعث کدر شدن رنگ‌ها و هم پوسیده شدن بافت فرش شود. بنابراین بهتر است فریب شعارهای تبلیغاتی همچون قالیشویی تمام مکانیزه یا… را نخورید و شستشوی فرش یا قالی و قالیچه خود را به جایی بسپارید که در صورت نیاز (بنا بر تشخیص کارشناس متخصص) بتواند شستشوی سنتی را با بهترین کیفیت و با دقت زیادی انجام دهد. شستشو به روش سنتی کار یک نفر نیست و لازم است یک تیم چند نفره از نیروهای متخصص قالیشویی همزمان شروع به شستشوی فرش کنند.

شستشوی سنتی فرش به چه صورت است؟

نکات مهمی برای شستشوی فرش‌های دستبافت و ظریف وجود دارد. اول آن‌که گروهی از تیم قالیشویی همزمان با هم شستشوی فرش را به عهده می‌گیرند. مواد شوینده‌ی با کیفیت، کنترل میزان آبی که برای شستشو مصرف می‌شود و تمیز کردن فرش همه به صورت یک کار تیمی و هماهنگ انجام می‌شود. در این میان سرپرست قالیشویی نیز ناظر بر شستشوی فرش است. شستشوی ریشه فرش نیز با دقت صورت می‌گیرد. البته در صورتی که سرپرست تیم قالیشویی احساس کند فرش از قبل به به ترمیم ریشه نیاز داشته، ابتدا فرش را به واحد ترمیم ارجاع خواهد داد. در انتها، فرش توسط دستگاه مخصوص آبگیری می‌شود. این دستگاه کمک می‌کند آب اضافی از فرش خارج شود و مرحله‌ی خشک شدن فرش سریع‌تر اتفاق بیفتد.

نتیجه آن‌که قالیشویی بیشتر از آن‌که متکی به تجهیزات و دستگاه‌های مختلف باشد به دانش و تجربه نیاز دارد. تشخیص روش مناسب شستشو، نظارت بر مراحل شستشو، استفاده از شوینده‌های مناسب و… از نکاتی است که تنها در بهترین قالیشویی می‌توانید پیدا کنید.

 

با اپلیکیشن خدمات منزل اسپارد به بهترین و حرفه‌ای‌ترین متخصصین خدماتی در هر ساعت از شبانه‌روز دسترسی پیدا کنید: