به خدمات منزل حرفه‌ای و مطمئن نیاز دارید؟

از عمر بازار خدمات آنلاین خانگی بیشتر از دو یا سه سال نمی‌گذرد و شاید از اواخر سال گذشته و همزمان با شلوغی‌های شب عید و خانه‌تکانی‌ها بود که نام این اپلیکیشن‌ها بیشتر بر سر زبان آمد. در حالی‌که خدمات خانگی مطمئن و آنلاین هنوز راه زیادی پیش رو دارند تا بخش عمده بازار را از آن خود کنند، تجربه و انتقادات مشتریان تا حد زیادی گویای فعالیت و عملکرد این اپلیکیشن‌ها است.

در حالی‌که یک اپلیکیشن خدمات خانگی به صورت همزمان مشتریان راضی و ناراضی خودش را دارد، برآیند نظرات و تجربیات است که اهمیت دارد. امروز می‌خواهیم اپلیکیشن‌های خدماتی را از زوایای گوناگون و همراه با نظرات مشتریان نقد و بررسی می‌کنیم.

جلب اعتماد مشتریان اولین وظیفه اپلیکیشن‌های خدمات خانگی مطمئن

اپلیکیشن‌های خدمات خانگی مطمئن، از اصول و مراحل خاصی برای جذب و استخدام نیروی خدمات نظافت پیروی می‌کنند و از این بابت احساس تعهد و مسئولیت‌پذیری می‌کنند. در این‌باره نظر و دغدغه چند مشتری را پیش از ثبت سفارش می‌خوانید:

  • «واقعا این افراد تمیز کار می‌کنند؟ مهم‌تر از اون آیا امنیت ما در خانه تامین می‌شه توسط شرکت شما؟ این سوال ذهن من رو درگیر کرده.»
  • «خوبه که یه بخشی هم باشه مثل بلک لیست (لیست سیاه). کسانی رو که راضی نبودیم بذاریم توی اون بخش تا درخواست ما براشون ارسال نشه.»
  • «امنیت پرسنلتون رو چه‌جوری تامین می‌کنید؟»
جلب اعتماد مشتریان

تامین امنیت مشتریان باید از مهم‌ترین اولویت‌های اپلیکیشن‌های خدمات نظافت باشد.

اسپارد همیشه از ساز و کارهای مشخص و روشنی برای تامین امنیت سفارش جذب افراد متخصص در زمینه‌های مختلف مانند نظافت، مهمانداری، قالیشویی، مبلشویی و… استفاده می‌کند. بررسی هویت و سابقه کاری و اخلاقی فرد متقاضی، سنجش مهارت‌ها، دریافت تضامین معتبر و نظارت دائمی بر کار متخصص از طرف واحد پشتیبانی تنها بخشی از روند تامین امنیت سفارش‌ها است.

همچنین با ثبت هر نارضایتی یا شکایتی علیه متخصص، موضوع سریعا توسط واحد کنترل کیفی بررسی می‌شود و مشتری در جریان روند بررسی و پیگیری شکایت قرار می‌گیرد. به این ترتیب متخصصینی که عملکرد ضعیفی دارند، از سیستم حذف شده و سفارشی برایشان ارسال نخواهد شد.

مسئولیت‌پذیری شرکت‌های خدمات آنلاین خانگی

به هر حال در بهترین شرکت‌های خدماتی نیز گاهی اتفاق می‌افتد که مشتری به هر دلیلی از خدمات دریافتی ناراضی است. یکی از دلایل اصلی این نارضایتی، کیفیت پایین کار انجام شده توسط متخصص است. در چنین مواقعی، مهم‌ترین نکته‌ای که باید به آن توجه داشت نحوه برخورد واحد پشتیبانی در برابر اتفاق ناخوشایندی است که رخ داده. در حالی‌که برخی اپلیکیشن‌ها اهمیت چندانی به کسب رضایت کامل مشتری نداده و به دنبال مشتری جدید هستند، کسی برنده است که بتواند در کنار جذب مشتریان جدید، رضایت مشتریان ناراضی را هم دوباره به دست آورد.

نمونه‌ای از روند پیگیری و ارائه خدمات مجدد به مشتری در سرویس مبلشویی اسپارد را در ادامه برایتان بازگو می‌کنیم.

گزارشی از روند بررسی نارضایتی از خدمات مبلشویی

خدمات مبلشویی و شستشوی مبل در محل، در مدت زمان کوتاهی به یکی از پر طرفدارترین سرویس‌های اسپارد تبدیل شد. انجام خدمات شستشوی مبل با کیفیت بالا، هزینه منصفانه و در زمان کوتاه همه و همه از دلایل پرتقاضا بودن این سرویس است. هر چند خدمات مبلشویی رضایت بالای ۹۸ درصدی مشتریان را کسب کرده است، اما بالا بودن تعداد سفارش‌های مبلشویی، حساسیت اسپارد را نیز دو چندان می‌کند. به همین دلیل ثبت دو نارضایتی در یک روز، حساسیت و تعجب واحد پشتیبانی را برانگیخت. تصویر زیر به خوبی گویای جزئیات نارضایتی‌هاست.

بررسی نارضایتی مشتریان مبلشویی

واحد پشتیبانی اسپارد با بررسی سفارش‌ها، متوجه شد شستشوی مبلمان هر دو سفارش توسط یکی از متخصصینی که فعالیت خود را به تازگی در مجموعه اسپارد آغاز کرده است، انجام شده و به این ترتیب علاوه بر قطع همکاری و پیگیری قانونی، با هماهنگی واحد پشتیبانی خسارت وارده با انجام سرویس مجدد و رایگان مبلشویی کاملا جبران شده است.

در حالی‌که برخی اپلیکیشن‌ها اهمیت چندانی به کسب رضایت کامل مشتری نداده و به دنبال مشتری جدید هستند، برندی موفق است که بتواند در کنار جذب مشتریان جدید، رضایت مشتریان ناراضی را هم دوباره به دست آورد.

پیگیری سفارش‌ها و نارضایتی مشتریان یکی از ویژگی‌ها و معیارهای تشخیص شرکت‌های خدمات خانگی مطمئن است چرا که حصول رضایت مشتری و تبدیل مشتری ناراضی به مشتری راضی و همیشگی جز با تلاش و پیگیری شبانه‌روزی میسر نخواهد شد.

در پایان می‌دانیم که اسپارد، سرحال و پر نفس در ابتدای مسیری طولانی قرار گرفته‌است و ادامه مسیر تنها با نظرات، بررسی تجربه کاربران و پیشنهادات آن‌ها ممکن است. شما نیز می‌توانید با نصب اپلیکیشن اسپارد و بیان تجربه‌ کاربری‌تان در مسیر رشد و بهبود اسپارد همراه ما باشید. در حالی‌که مطمئنید تمام نظرات و پیشنهادات شما به دست ما می‌رسد و بررسی می‌شود.

با اپلیکیشن خدمات منزل اسپارد به بهترین و حرفه‌ای‌ترین متخصصین خدماتی در هر ساعت از شبانه‌روز دسترسی پیدا کنید: