به خدمات منزل حرفه‌ای و مطمئن نیاز دارید؟

موقع خرید و انتخاب مبل، مبل‌های رنگ روشن و کرم معمولا جزء انتخاب‌های ما نیستند. چرا که خانم‌های خانه‌دار به خوبی می‌دانند تمیز نگه داشتن این مبل‌ها کار سختی‌ست و جای لکه به خوبی روی آن می‌ماند. از طرفی تمیز کردن مبل‌ها در خانه به وقت و انرژی زیادی نیاز دارد و به خانه‌تکانی آخر سال موکول می‌شود. اما به کمک خدمات مبلشویی در محل، دیگر نه لازم است به مبل مورد علاقه‌تان که رنگ روشن است، نه بگویید و نه وقت و انرژیتان را صرف شستشوی مبل در خانه کنید. بهترین مبلشویی‌ها در کنار شما هستند تا مبلمان شما دوباره تمیز و نو شود.

تنها در بهترین مبلشویی‌ها به دنبال بهترین تجهیزات باشید

اگر با مراحل مبلشویی در خانه آشنایی داشته باشید، حتما می‌دانید این کار به کمک دو دستگاه مخصوص شستشوی مبل انجام می‌شود. یکی از دستگاه‌ها، دستگاه شوینده و دیگری دستگاه وکیوم و خشک‌کننده است که باعث می‌شود آب و رطوبت در بافت پارچه مبل باقی نماند و مکش شود. اما این تمام ماجرا نیست. از انتخاب نوع فرچه متناسب با جنس مبل تا تنظیم قدرت مکش دستگاه، همه از نکاتی‌ست که تنها یک مبلشویی خوب آن‌ها را رعایت می‌کند.

در مبلشویی تجربه حرف اول را می‌زند

حتی با داشتن بهترین تجهیزات و بهترین مواد شوینده مبل، باز هم ممکن است نتیجه کار دو مبلشویی مختلف متفاوت باشد. تجربه‌ی نیروی متخصص مبلشویی و آشنایی او با انواع مختلف مبل یکی از مواردی‌ست که اهمیت زیادی دارد. شستشوی مبل تمام پارچه با مبل استیل، مبل چوبی، کاناپه و مبل راحتی کاملا متفاوت است و نیروی مبلشویی باید کاملا بر این تفاوت‌ها آگاه باشد. یا مثلا شستشوی مبل چرم با دستگاه باید با دقت فوق‌العاده بالایی انجام شود. در کنار آشنایی با انواع مبل، نیروی کاربلد مبلشویی باید با انواع لکه‌ها و منشاء آلودگی‌ها نیز آشنا باشد و بتواند طبق جنس مبل و نوع لکه، مشتری را راهنمایی کند. مثلا بعضی لکه‌ها مثل لکه جوهر روی مبل چرم، بعد از شستشو با دستگاه نیز ممکن است پاک نشود. این موضوعی‌ست که متخصص مبلشویی باید از قبل به اطلاع مشتری برساند.

آشنایی با مکانیزم کلی دستگاه مبلشویی

البته انواع مختلفی از دستگاه‌های مبلشویی در بازار موجود است و هر کدام مزایای مخصوص به خودشان را دارند. اما به صورت کلی، فرایند شستشو در این دستگاه‌ها تقریبا یکسان است. نکته اول این‌که تجهیزات مبلشویی قابل حمل و قابل جابه‌جایی هستند. به این معنا که نیازی نیست مبل‌ها را جابه‌جا کنید. تنها ممکن است متخصص مبلشویی به شما توصیه کند فرش‌های اطراف مبل را جمع کنید یا روی آن را بپوشانید. نکته مهم دیگر در مورد این دستگاه‌ها، ظرفیت مخزن آن‌هاست. ظرفیت مخزن آب کثیف بیشتر از ظرفیت مخزن آب تمیز است. همچنین نیازی به پر کردن مجدد مخزن دستگاه حین شستشو نیست و متخصص مبلشویی از قبل دستگاه را آماده کرده است.

بعد از آماده‌سازی دستگاه، کار شستشوی مبل با جارو کردن و تمیز کردن مبل شروع می‌شود تا گرد و غبار و زباله‌های درشت‌تر مانند خرده بیسکویت یا دانه برنج مکش شوند. بعد از آن به کمک نازل مخصوص، رویه‌ی مبل با فوم شستشو تمیز می‌شود. به دلیل غلظت بالای فوم و درجه حرارت بالای آن رطوبت و آب وارد بافت پارچه نمی‌شود، در عوض قدرت پاک‌کنندگی چند برابر خواهد شد. بعد از آن به کمک دستگاه مکش، تمام فوم و آلودگی‌ها از روی مبل پاک می‌شود و وارد مخزن دستگاه خواهد شد. همین‌طور اگر اطراف مبل نیز فوم شستشو ریخته باشد، آن‌ها نیز مکش می‌شوند. در نهایت بعد از چند ساعت، دوباره می‌توانید از مبل‌ها استفاده کنید.

بسیاری از شرکت‌هایی که خدمات مبلشویی ارائه می‌کنند برای پایین آوردن هزینه‌ها، سراغ استفاده از مواد شوینده بی‌کیفیت و دستگاه‌های قدیمی می‌روند. پس قبل از ثبت سفارش مبلشویی مطمئن شوید این خدمات را از سرویس‌دهنده‌ی معتبر و خوشنامی دریافت می‌کنید. همان‌طور که در ابتدا گفتیم بهترین خدمات مبلشویی را تنها در بهترین مبلشویی‌ها پیدا خواهید کرد!

با اپلیکیشن خدمات منزل اسپارد به بهترین و حرفه‌ای‌ترین متخصصین خدماتی در هر ساعت از شبانه‌روز دسترسی پیدا کنید: