به خدمات منزل حرفه‌ای و مطمئن نیاز دارید؟

قانون اول: موبایل و تبلت سر میز غذا ممنوع!

اولین قدم برای داشتن خانه‌ای شاد، فاصله گرفتن از دنیای مجازی‌ست. موقع صرف غذا از دنیای مجازی و دنیای بیرون فاصله بگیرید. به جای صحبت کردن با تلفن یا خواندن پیام‌ها، با اعضای خانواده گفتگو کنید. حالشان را بپرسید و از روزی که گذشت تعریف کنید.

قانون دوم: صبح‌ها، تخت خودتان را مرتب کنید

مرتب کردن تخت را به یک عادت روزانه تبدیل کنید. شاید باورش کمی سخت باشد ولی همین کار کوچک باعث می‌شود در ادامه روز پربارتری داشته باشید.

قانون سوم: لباس‌های چرک را در سبد رختشویی بیندازید

اینجا و آن‌جا انداختن لباس‌های کثیف علاوه بر آشفتگی، کارهایتان را زیادتر می‌کند. شب‌ها یک ساعت قبل از آن‌که بخواهید بخوابید، لباس‌های کثیف را در سبد بیندازید. همچنین بعضی تکه‌های لباس مثل جوراب و لباس زیر را با دست بشویید. به این ترتیب لباس‌های کثیف در گوشه و کنار اتاق انبار نخواهند شد.

قانون چهارم: پرده‌ها را کنار بزنید!

نور طبیعی خورشید، به سرعت شما را سرحال می‌آورد. پس هر لحظه از روز که احساس خستگی کردید، پرده‌ها را کنار بزنید تا کمی نور به داخل خانه بتابد.

قانون پنجم: آشپزخانه و سرویس بهداشتی را تمیز نگه دارید

نیازی به گفتن نیست. باقیمانده‌ی غذا، لکه‌های روغن روی گاز و یا چسبیدن خمیردندان به روشویی همه از مواردی‌ست که باید سریع به آن رسیدگی شود. در غیر این‌صورت دردسرساز خواهد شد. پس نظافت آشپزخانه و سرویس بهداشتی را در اولویت کارهایتان قرار دهید.

قانون ششم: چیزی گم کردید؟ اول خوب بگردید!

اگر بچه‌ی کوچک دارید، گم شدن خیلی از وسایل طبیعی‌ست. پس قبل از آن‌که از اعضای خانواده جای وسیله‌ای را بپرسید و شروع کنید به غر زدن، دور و برتان را خوب بگردید.

قانون هفتم: چیزی تمام شده؟ در لیست خرید بنویسید

یک وایت برد آهنربایی به یخچال بچسبانید و لیست خریدتان را روی آن بنویسید. همچنین به اعضای خانواده بگویید نسبت به آن مسئولیت‌پذیر باشند. اگر چیزی تمام شده و نیاز به خرید است، حتما در لیست یادداشت کنند تا همه ببینند. و بعد از خرید نیز حتما از روی بُرد پاک کنند.

قانون هشتم: بعد از هر وعده غذایی ظرف‌ها را بشویید

شستن بشقاب و لیوان و قاشق و چنگال و هر چیزی که مربوط به میز غذا باشد، حوصله‌سر بر است. اما روبه‌رو شدن با کوهی از ظرف‌های نشسته در آشپزخانه حوصله‌سر بر نیست، دردناک است! پس قبل از آن‌که چنین فاجعه‌ای در آشپزخانه رخ بدهد، ظرف‌ها را هر بار بعد از غذا بشویید و یا از اعضای خانواده بخواهید هر کس ظرف خودش را بعد از صرف غذا بشوید echoua.

قانون نهم: شامپو تمام شد؟ با یک شامپوی نو عوض کنید!

هیچ‌کس دوست ندارد موقع استحمام یا شستن دست‌ها با یک قوطی خالی شامپو یا مایع صابون رو‌به‌رو شود. اگر حمام رفتید و شوینده‌‌ای تمام شد، حتما با یک نو جایگزین کنید و یا به اطلاع بقیه برسانید که زمان خرید فرا رسیده است!

با اپلیکیشن خدمات منزل اسپارد به بهترین و حرفه‌ای‌ترین متخصصین خدماتی در هر ساعت از شبانه‌روز دسترسی پیدا کنید: