به خدمات منزل حرفه‌ای و مطمئن نیاز دارید؟

خدمات لباسشوئی و خشکشوئی جزء خدمات مهم و پرطرفداری است که همه ما حداقل برای شستشوی لباس‌های زمستانی، مجلسی، کت و شلوار و… به آن نیاز داریم. در حالی‌که یکی از آسان‌ترین روش‌ها ثبت سفارش آنلاین خشکشویی است، بهتر است قبل از سپردن لباس‌ها به خشکشوئی با فرایند شستشوی لباس در خشکشوئی‌ها بیشتر آشنا شویم.

ثبت سفارش خشکشوئی و لباسشوئی

اولین مرحله، ثبت سفارش خشکشوئی است. بسیاری از خشکشوئی‌ها لباس‌ها را درب منزل از شما تحویل می‌گیرند و بعد از شستشو به شما تحویل می‌دهند. کافی است با خشکشوئی تماس بگیرید و یا از طریق اپلیکیشن‌های آنلاین و مورد تائید اتحادیه خشکشوئی، سفارشتان را ثبت کنید.

هنگام ثبت سفارش، تعداد و نوع البسه را مشخص می‌کنید تا در زمان معین پیک خشکشوئی در محل حاضر شود و لباس‌ها را از شما تحویل بگیرد.

تحویل لباس به پیک خشکشوئی

بعد از ثبت سفارش، پیک خشکشوئی در محل مورد نظر شما حاضر می‌شود تا لباس‌ها را از شما تحویل بگیرد. هنگام تحویل لباس‌ها به پیک خشکشوئی به دو نکته باید توجه کنید:

  • حتما از پیک خشکشوئی بابت دریافت لباس‌ها رسید دریافت کنید. رسید را بعد از شستشو باید مجددا به پیک خشکشوئی تحویل دهید.
  • نیروی خشکشوئی حتما باید از لباس‌ها بازدید کند تا اگر لباس‌ها دچار آسیب، پارگی یا لکه هستند حتما ثبت شود.

تعیین هزینه لباسشوئی در خشکشوئی

عوامل مختلفی وجود دارد که بر هزینه نهایی لباسشوئی تاثیر می‌گذارد. به عنوان مثال نوع، جنس، رنگ، تعداد، لکه‌ها، پارگی و حتی مواردی مانند آن‌که لباس قبلا شسته شده یا خیر همه و همه در برآورد هزینه تاثیرگذار هستند. همچنین روش شستشو نیز اهمیت دارد. هزینه خشکشوئی با آبشوئی متفاوت است.

در ادامه لباس‌ها تقسیم‌بندی می‌شوند، برچسب و اتیکت می‌خورند و در صف شستشو یا اتو قرار می‌گیرند.

لباس‌هایی که فقط به اتو نیاز دارند

اگر هنگام ثبت سفارش مشخص کرده‌اید که لباس شما فقط اتو شود، به کمک دستگاه اتو پرس لباس شما در خشکشوئی اتو خواهد شد. البته بهترین روش اتو آن است که از مانکن‌های مخصوص استفاده کرد. به این ترتیب که لباس را به تن مانکن می‌کنند و با بخاری که در داخل مانکن تولید می‌شود لباس به بهترین شکل ممکن اتو خواهد شد. البته مانکن اتو جزء تجهیزات بسیار گران‌قیمت خشکشوئی است که تنها در خشکشوئی‌های طراز اول و با کیفیت استفاده می‌شود.

در اکثر خشکشوئی‌ها از اتو پرس برای اتو کردن لباس‌ها استفاده می‌شود. اتوی لباس باید بر اساس علائم خشکشوئی، نوع و جنس لباس و با حرارت مناسب انجام شود. به همین دلیل در خشکشوئی‌ها اتوی لباس‌ها باید به «پرس‌کار» حرفه‌ای سپرده شود.

لکه‌گیری و ترمیم لباس پیش از خشکشوئی

همان‌طور که گفتیم بازدید از لباس پیش از شستشوی البسه اهمیت زیادی دارد. یکی از دلایل بازدید این است که لکه‌گیری از لباس‌ها حتما باید پیش از شستشوی لباس انجام شود. در غیر این‌صورت لکه با شستشو ممکن است ثابت شود و دیگر از بین نرود.

معمولا فوت و فن‌های لکه‌گیری در هر خشکشوئی متفاوت از خشکشوئی دیگر است و به نوعی محرمانه تلقی می‌شود. اما یکی از موادی که برای لکه‌گیری استفاده می‌شود، اصطلاحا «هیدرو» نام دارد. به کمک هیدرو می‌توان لباس‌هایی که دچار رنگ‌پریدگی شده‌اند را ترمیم کرد و دوباره رنگ لباس یکسان خواهد شد.

و خشکشوئی آغاز می‌شود!

خشکشوئی یکی از روش‌های لباسشوئی است که بدون استفاده از آب و بدون آن‌ که لباس‌ها خیس شوند، انجام می‌شود. ماده اصلی خشکشوئی «پر کلرین پلی اتیلن» نام دارد که اصطلاحا به «پر کلرین» معروف است. البته ممکن است بنا به نوع لباس و صلاحدید خشکشوئی از ترکیب مشخص آب و پرکلرین استفاده شود. اما با این وجود بعد از شستشو لباس‌ها خیس و چروک نخواهند بود.

به‌خاطر داشته باشید بعضی از انواع البسه مثل لباس‌هایی که درصد الیاف پلاستیکی آن بیشتر از نخ موجود در لباس است نباید از خشکشوئی استفاده کرد. چرا که لباس آسیب می‌بیند. در چنین شرایطی باید از آبشوئی استفاده کرد.

آماده‌سازی لباس برای تحویل به مشتری

چه سفارش اینترنتی ثبت کرده‌اید و چه خودتان می‌خواهید لباس‌ها را از خشکشوئی تحویل بگیرید حتما در نظر داشته باشید که هر لباس باید در یک کاور جدا و یک چوب لباسی جدا قرار گرفته باشد. تا بتوانید با شمردن تعداد چوب لباسی‌ها، تعداد لباس‌ها را هم بررسی کنید. همچنین حتما باید رسید خشکشوئی را برای تحویل گرفتن لباس‌ها به متصدی خشکشوئی و یا پیک خشکشوئی بدهید. این رسیدها برای خشکشوئی‌های زیر نظر اتحادیه اهمیت دارد و به همین دلیل باید حتما به خشکشوئی تحویلشان دهید.

لباسشوئی و خشکشوئی لباس‌ها جزء خدماتی است که هم به تخصص و مهارت نیاز دارد و هم به تجهیزات مناسب و شوینده خوب. به همین دلیل حتما شستشوی لباس‌ها را به خشکشوئی‌های مورد تائید و مورد حمایت اتحادیه خشکشوئی بسپارید تا لباس‌ها به بهترین شکل ممکن شسته شوند.

با اپلیکیشن خدمات منزل اسپارد به بهترین و حرفه‌ای‌ترین متخصصین خدماتی در هر ساعت از شبانه‌روز دسترسی پیدا کنید: