به خدمات منزل حرفه‌ای و مطمئن نیاز دارید؟

مبل‌شویی یکی از خدمات جدید و پرطرفداری است که مبل‌ها، تشک‌های خوشخواب و صندلی‌های نهارخوری را دوباره مانند روز اول تمیز می‌کند. با یک جستجوی ساده در اینترنت یا ورق زدن آگهی‌ها، عبارت مبل‌شویی ارزان و تخصصی را زیاد می‌بینید. اما آیا سرویس ممتاز مبل‌شویی واقعا جزء خدمات ارزان است؟ آیا واقعا جایی هست که این سرویس را با قیمت پایین و کیفیت بالا ارائه کند؟ چه کسی نرخ مبلشویی را اعلام می‌کند؟

تعرفه مبل‌شویی

خدمات مبل‌شویی معمولا در کنار خدمات قالیشویی ارائه می‌شود. به این معنا که با دستگاه‌ها و تجهیزات مبل‌شویی در محل می‌توان موکت و فرش را هم شست. به همین دلیل بیش‌تر این شرکت‌ها خدمات خود را تحت عنوان شستشوی فرش و مبل در محل ارائه می‌دهند. پس این خدمات معمولا تحت نظارت اتحادیه قالیشویی انجام می‌شود. این اتحادیه نرخ مصوب شستشوی فرش و مبل در محل را هر سال مشخص می‌کند.

با این وجود قیمت‌ مبل‌شویی در شرکت‌های خدماتی متفاوت است. مهم‌ترین دلیل آن تفاوت در نوع سرویس و خدمات جانبی است. بنابراین موقع ثبت سفارش مبل‌شویی بهتر است نکات زیر را در نظر بگیرید:

نوع مبلمان

هنگام پرسیدن تعرفه حتما نوع مبل را به اطلاع شرکت خدماتی برسانید. هزینه شستشوی مبلمان راحتی با مبل استیل متفاوت است. همچنین وقتی صحبت از مبل چرم در میان باشد، گاهی شستشو امکان‌پذیر نیست و حتما از مبل باید بازدید به عمل بیاید.

مواد شوینده و تجهیزات شستشو

دستگاه‌های مختلفی برای شستشوی مبل وجود دارند که هر کدام ویژگی‌های خاص خودشان را دارند. این‌که از چه دستگاهی برای شستشوی مبلمان شما استفاده می‌شود در قیمت نهایی و کیفیت شستشو مهم است. قابلیت تولید فوم و کف غلیظ، داشتن موتور مکنده پر قدرت و مخزن جداگانه برای آب تمیز و کثیف از نشانه‌های بهره‌مندی از تجهیزات خوب و مناسب است.
پس اگر قیمت پایینی را برای شستشوی مبل به شما اعلام می‌کنند از نوع دستگاه شستشو و مواد شوینده مطمئن شوید.

تضمین لکه‌بری و کثیفی مبل

بعضی از شرکت‌های ارائه دهنده خدمات خانگی، یک قدم فراتر رفته‌اند. آن‌ها خدمات خود را با ضمانت شستشو و از بین رفتن صد درصدی لکه‌ها ارائه می‌دهند. بدیهی است چنین شرکت‌هایی قصد دارند سرویس با کیفیتی ارائه بدهند و به همین دلیل هزینه بیشتری را از مشتری دریافت خواهند کرد.

در پایان به‌خاطر داشته باشید حتما از مبلمان شما باید بازدید شود. این نکته را قبلا در نکات مهمی که در مورد سرویس مبل‌شویی باید بدانید، گفته‌ایم. چرا که هزینه به جنس و حجم مبل بستگی خواهد داشت. پس به قیمت مبل‌شویی که از پشت تلفن به شما اعلام می‌شود بسنده نکنید. قیمت نهایی را پس از بازدید و قبل از شروع سفارش با متخصص مبل‌شویی تعیین کنید. در این حالت خواهید دید که اگر سرویس با کیفیت بخواهید قیمت نهایی از آن‌چه که در تبلیغات مبل‌شویی ارزان می‌دیدید، بیشتر نیز خواهد شد!

با اپلیکیشن خدمات منزل اسپارد به بهترین و حرفه‌ای‌ترین متخصصین خدماتی در هر ساعت از شبانه‌روز دسترسی پیدا کنید: