به خدمات منزل حرفه‌ای و مطمئن نیاز دارید؟

خدمات شستشوی مبل در منزل از سرویس‌های پرکاربرد مربوط به خانه‌داری است. حتما با مراحل شستشوی مبل در خانه آشنا هستید. اما آشنایی با تجهیزات سرویس مبل‌شویی در محل ممکن است برایتان تازه باشد.
اگر می‌خواهید قبل از ثبت سفارش مبل‌شویی اطلاعات بیشتری درباره‌ی دستگاه‌ مبل‌شویی داشته باشید، خواندن این مطلب را از دست ندهید.

اجزای مختلف دستگاه شستشوی مبل در منزل

اساس دستگاه مبل‌شویی تولید فوم با غلظت و دمای بالاست. این دستگاه دارای یک کمپرسور داخلی است. برای شستشوی سطح مبل، به کمک مواد شوینده نوعی فوم تولید می‌شود. درصد آب موجود در این فوم بسیار کم است. تاثیر فوم داغ برای شستشوی مبل بسیار بیشتر از فوم با دمای اتاق است و باعث می‌شود زمان خشک شدن مبل بعد از شستشو نیز بسیار کاهش پیدا کند.

البته غلظت و دمای فوم، توسط متخصص مبل‌شویی و متناسب با مبلمان قابل تنظیم است. اما این ویژگی کمک می‌کند هم مبل‌شویی سریع‌تر انجام شود و فوم به داخل پارچه نفوذ نکند و هم این خدمات را برای مکان‌هایی مانند پاساژها، مراکز اداری، بیمارستان‌ها و… نیز دریافت کرد.
از دستگاه مبل‌شویی برای شستشوی موارد زیر می‌توان استفاده کرد:

  • انواع مبل
  • صندلی
  • تشک خوشخواب
  • کوسن
  • فرش در ابعاد کوچک

در کنار توانایی تولید فوم، قدرت مکش دستگاه نیز اهمیت دارد. سیستم مکش باید به نحوی پرقدرت باشد که حداکثر مقدار ممکن از آلودگی‌ها به کمک شوینده‌ها از سطح مبل مکش شوند. البته آلودگی‌ها قبلا در فوم حل شده‌اند و حالا به کمک نازل مکش، از سطح مبل جمع خواهند شد. همچنین مخزن‌های مستقل آب تمیز و آب کثیف وجود دارد. ظرفیت مخزن به گونه‌ای طراحی شده که نیازی به پر و خالی کردن آن برای انجام یک سفارش مبل‌شویی نباشد. همچنین ظرفیت مخزن آب کثیف بیشتر از مخزن دیگر است.

مراحل انجام سفارش مبل‌شویی در محل

به‌صورت کلی عملیات مبل‌شویی توسط این دستگاه در سه مرحله انجام می‌شود. بعد از جاروکردن گرد و غبارها از روی سطح، مرحله‌ی اول یعنی پاشش فوم صورت می‌گیرد. این فوم توسط کمپرسور از مقدار کمی آب و مواد شوینده تولید شده و با نازل دستی بر روی سطح کشیده می‌شود. فوم تا زمانی که از حجیم است، باید روی مبل باقی بماند. البته نگران نباشید. در این مدت آب وارد بافت مبل نخواهد شد.

مدت زمانی که فوم باید روی مبل بماند، بسیار مهم است و تاثیر زیادی در از بین بردن آلودگی‌ها دارد. بعد از این مرحله، متخصص مبل‌شویی با روشن کردن سیستم مکش دستگاه و کشیدن نازل مخصوص روی سطح مبل و همچنین اطراف مبل، آب و سایر آلودگی‎ها را جمع خواهد کرد. این آلودگی‌ها به مخزن آب کثیف منتقل می‌شود.

در انتها، سطح مبل به قدری خشک است که قابل استفاده خواهد بود، اما با این وجود توصیه می‌شود چند ساعت صبر کنید تا رطوبت به صورت کامل از بین برود. در این حالت مطمئن خواهید بود که آب و رطوبت کاملا از مبل خارج شده است.

بعد از اتمام شستشو، برای آماده‌سازی دستگاه برای سفارش‌های بعدی مواد شوینده شارژ خواهند شد و مخازن آب کثیف و تمیز از دستگاه جدا شده و شستشو می‌شوند.

همان‌طور که دیدید مراحل شستشوی مبل در منزل بسیار ساده و بی‌ضرر است. مهم‌ترین نکته در استفاده از این نوع خدمات، انتخاب یک سرویس مطمئن مبل‌شویی است.

با اپلیکیشن خدمات منزل اسپارد به بهترین و حرفه‌ای‌ترین متخصصین خدماتی در هر ساعت از شبانه‌روز دسترسی پیدا کنید: