آبپاش اسفنج لوله‌بازکن خاک‌انداز سطل آشغال جارو Retry

اسپارد اینجاست تا از وقوع تجارب تلخ جلوگیری کند

تحریریه بلاگ

شاید برای شما هم پیش بیاید که از خودتان بپرسید چرا بعد از یک سفارش و رضایتمندی از عملکرد یک متخصص، لازم است هر بار از طریق اسپارد سفارش بدهم در حالی که می‌توانم به صورت مستقیم با متخصص برای سفارشات بعدی در ارتباط باشم. مطلب زیر به شما کمک می‌کند بتوانید در این باره تصمیم مناسبی بگیرید. رخداد تلخی که در ادامه بیان شده است مربوط به سال گذشته است که نمونه مشابه آن در دو سال گذشته چند بار رخ داده است. از شما دعوت می‌کنیم با اختصاص ۱۰ دقیقه زمان و مطالعه دقیق این مطلب، از بروز مشکلات جبران ناپذیر جلوگیری نمایید.

 

اواسط دی ماه ۹۶ یک مشتری ساکن تهران، پس از آشنایی با اپلیکیشن اسپارد اقدام به ثبت سرویس نظافت می‌کند و یک متخصص خانم که تا آن زمان ۲۴ سفارش انجام شده با امتیاز مناسب در اسپارد داشته است سفارش ایشان را می‌پذیرد. سرویس مورد نظر به خوبی انجام می‌شود و مشتری نیز رضایت خود را پس از دریافت سفارش در اپلیکیشن ثبت می‌کند. متخصص مذکور نیز که رضایتمندی مشتری را مشاهده می‌کند به ایشان پیشنهاد می‌دهد از این پس برای سفارشات جدید لازم نیست از طریق اسپارد ثبت سفارش کند و کافی است مستقیما با تلفن همراه ایشان در ارتباط باشد.

پس از گذشت دو هفته مشتری اسپارد این بار نظافت منزل خود را بدون حضور اسپارد و به صورت مستقیم به متخصص می‌سپارد و پس از آن نیز تقریبا هر هفته یک بار از سرویس ایشان استفاده می‌کند و جالب اینجاست که هزینه‌ای بالاتر از آنچه که در اسپارد به متخصص می‌پرداخته به او پرداخت می‌کند. در روزهای پایانی اسفند ماه متخصص از انجام سرویس برای مشتری امتناع می‌کند و اعلام می‌کند به دلیل مشکلات شخصی خارج از تهران است. پس از مدتی نیز گوشی متخصص خاموش می‌شود.

اوایل فروردین ماه بود که مشتری با اسپارد تماس می‌گیرد و هراسان اعلام می‌کند که جواهرات و چند فقره چک ایشان توسط متخصص به سرقت رفته است و دسترسی به متخصص ندارد. اتفاقی که افتاده است بسیار واضح است: متخصص در طول چند سفارش اعتماد مشتری را جلب کرده است و به تدریج از وجود جواهرات در منزل نیز مطلع می‌شود و از آنجا که می‌داند سفارش مشتری از طریق اسپارد نبوده است بنابراین خود را متعهد به اسپارد نیز نمی‌داند و اقدام به سرقت جواهرات می‌کند و تصور می‌کند امکان پیگرد وجود ندارد. هر چند اسپارد با همکاری مراجع ذیصلاح قضایی و در اختیار قراردادن اطلاعات هویتی متخصص به دستگیری و بازگرداندن اموال مسروقه کمک فراوانی کرده است اما ذکر چند نکته مهم زیر بسیار حائز اهمیت است:

 

۱- اسپارد مهم‌ترین عامل بازدارنده در وقوع هرگونه مشکل حین سفارش است. فرایند پذیرش یک متخصص بسیار دشوار بوده و شامل مراحلی مهم از جمله اسکن اثر تمام انگشتان دست، دریافت سفته تضمین حسن انجام کار و عقد قرارداد دقیق با متخصص است و هر متخصص می‌داند که در حین انجام سفارشی که از طریق اسپارد انجام می‌دهد مجاز به کوچک‌ترین اشتباه نخواهد بود چرا که با برخورد شدید و قانونی مواجه می‌شود. شایان ذکر است که این مراحل در هیچ شرکت خدماتی در ایران وجود ندارد.

 

۲- تا بحال ده‌ها هزار سفارش نظافت در اسپارد انجام شده است اما بیش از ۹۵٪ مشکلات سفارشات مربوط به متخصصینی است که با هماهنگی مشتری و خارج از سیستم به محل مشتری مراجعه کرده‌اند.

 

۳- متخصص مذکور برای هیچ یک از ۲۴ مشتری قبلی خود که همواره از طریق اپلیکیشن سفارش خود را ثبت کرده‌اند مشکلی بوجود نیاورده است اما برای یک مشتری که به زوایای پنهان تصمیم خود فکر نکرده است بزرگترین دردسر ممکن را ایجاد می‌کند.

 

۴- ما همواره پیشنهاد می‌کنیم هر چند مدت یک بار از یک متخصص جدید استفاده نمایید و دقیقا بر همین اساس فرآیند انتخاب متخصصین برای انجام هر سفارش در اسپارد به گونه‌ای طراحی شده است که به صورت پیش فرض سفارش مشتریان جهت انجام به متخصصین مختلفی ارجاع می‌شود مگر اینکه یک مشتری به خواست خودش در فرآیند سفارش بخواهد لیست متخصصین دلخواهش را‌ در اولویت بالاتری قرار بدهد. استفاده ثابت از یک متخصص احتمال بروز مشکل را افزایش می‌دهد چرا که متخصصین به تدریج مورد اعتماد تمام و کمال مشتری می‌شوند و مشتریان حساسیت کمتری روی متخصص به خرج می‌دهند. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم به صورت ثابت و دائمی از یک متخصص برای انجام سفارش‌هایتان استفاده نکنید. این جمله بدین معنا نیست که متخصصین اسپارد قابل اعتماد نیستند. اسپارد متخصصین خود را با اخذ تضامین لازم و بررسی کامل سوابق از میان متعهدترین و خوش سابقه‌ترین خدمات‌دهندگان هر شهر انتخاب و پذیرش می‌کند، اما رعایت نکات امنیتی در انجام سفارشات خدمات خانگی توسط همه مشتریان و متخصصین ضروری است تا احتمال بروز هرگونه مشکل به صفر برسد.

 

 

لطفا این نکته را فراموش نکنید که:

اسپارد اینجاست تا با قرار گرفتن بین مشتری و متخصص از بروز مشکلات جلوگیری کند. همواره تاکید می‌کنیم از ارتباط مستقیم با متخصصین خودداری نمایید و تمام نکاتی که مطرح می‌شود برای جلوگیری از بروز مشکلات و کمک به ایجاد تجربه‌ای مناسب در دریافت خدمات خانگی است.

 

 

با تشکر از همراهی شما

واحد حقوقی و تضمین امنیت اسپارد