آبپاش اسفنج لوله‌بازکن خاک‌انداز سطل آشغال جارو Retry

لباس‌هایی تمیز و درخشان!

تحریریه بلاگ

نگهداری و شستشوی لباس‌های سفید و رنگ روشن، یکی از سخت‌ترین کارهای ممکن است و باید بدانیم فارغ از جنس و کیفیت پارچه، نحوه‌ی شستشو نیز اهمیت دارد. اگر شما هم زرد شدن لباس‌های سفیدتان را بعد از شستشو تجربه کرده‌اید، در ادامه همراه ما باشید.

 

چگونه لباس‌های سفید را بشوییم؟

وقتی صحبت از شستشوی لباس‌های سفید می‌شود، از چند نکته‌ی ساده و اساسی غافل می‌شویم؛

یک. لباس‌ها را از هم تفکیک کنید!

آبی آسمانی یا زرد لیموئی؟ مهم نیست. حتی لباس‌هایی با رنگ ملایم نیز نباید با لباس‌های سفید شسته شوند. حتما قبل از شستشو لباس‌ها را از هم تفکیک کنید. حتی اگر فروشنده شما را مطمئن کرده است که لباسی که خریده‌اید رنگ نخواهد داد.

دو. شستشو با بیش‌ترین دمای ممکن!

درست است که برای لباس‌هایی با بافت ظریف بهتر است از آب سرد برای شستشو استفاده کرد. اما آب سرد هیچ‌گاه آن میزان درخشندگی و تمیزی که آب گرم ایجاد می‌کند را به لباس‌ها نخواهد داد. پس اگر لباس سفیدتان را می‌خواهید با ماشین لباسشویی بشویید، از روی لِیبل بیش‌ترین دمای شستشو را بخوانید و برنامه‌ی شستشوی ماشین را طبق آن تنظیم کنید.

سه. از تمیز بودن ماشین لباسشویی مطمئن شوید!

تمیز بودن محفظه‌ی داخلی ماشین، تاثیر مهمی روی رنگ و تمیزی لباس‌های سفید شما بعد از شستشو دارد. مطمئن شوید که شستشوهای قبلی این محفظه را کثیف و یا رنگی نکرده باشد.

چهار. از مایع لباسشویی مخصوص لباس‌های روشن استفاده کنید!

درکنار استفاده از پودر لباسشویی، از مایع یا نرم‌کننده‌ی مخصوص لباس‌های روشن و سفید نیز استفاده کنید تا رنگ لباس کدر و مات نشود.

پنج. گاهی هم شستشو با دست!

هرچقدر هم هنگام شستشو با ماشین لباسشویی احتیاط کنید، اما هیچ‌وقت نمی‌تواند ثبات رنگ و درخشندگی شستشو با دست را با ماشین لباسشویی تجربه کنید. بنابراین بهتر است برای شستشوی روزانه و یا اگر زیاد تعریق نکرده‌اید و لباستان لک نشده است، به محض رسیدن به خانه، لباستان را آب گرم و پودر لباسشویی و کمی نرم‌کننده تمیز کنید.

 

از بین بردن لکه‌های سرسخت سرآستین و یقه

دشوارترین مرحله‌ی شستشو همین از بین بردن لکه‌های سرآستین، زیر بغل و یقه‌ی لباس‌های روشن و سفید است. این لکه‌ها باید با شوینده‌ی قوی‌تری تمیز شوند. و یا حتما اجازه دهید چند ساعت در محلول آب و مواد شوینده، خیس بخورند و سپس شسته شوند. به هرحال هیچ چیز ماند شستشو با دست، این لکه‌ها را از بین نخواهد برد.